У давньому монастирі вчать мистецтва українського іконопису
Неділя, 04 серпня 2013, 21:43 У давній святині у селі Лаврів Старосамбірського району на Львівщині – монастирі святого Онуфрія, що заснований у XIII столітті, відкриють Літню іконописну школу.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Господи, хіба б їх жертва не була марною», – владика Григорій Комар під час віча-реквієму в Дрогобицькій духовній семінарії
- У Дрогобицькій духовній семінарій презентували шостий випуск «Наукових записок»
- На Львівщині греко-католики вже декілька років моляться просто неба перед зачиненим храмом
Як повідомив Львівським новинам онлайн о. Михайло Олійник, декан Факультету церковного мистецтва Інституту Пресвятої Трійці у Дрогобичі та голова комісії з питань церковного мистецтва Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, літня школа іконопису відкриється 12 серпня. Навчання триватиме два тижні, до 25 серпня.
За цей час учнів ознайомлять з технологією іконописання, історією створення ікон в українській та візантійській традиції. Учасники школи створюватимуть власні ікони. Як зауважив керівник школи іконопису отець Михайло Олійник, особливістю навчання у літній школі є монаший спосіб життя учнів: окрім навчання, вони братимуть участь у богослужіннях і реколекціях; після вечірньої молитви учні дотримуватимуться священного мовчання, яке триває аж до ранку наступного дня.
Стати учнем літньої школи може кожен, хто бажає, незалежно від рівня вмінь та знань про ікону. Цього року до занять в Літній іконописній школі у Лаврові зголосилися близько 40 хлопців та дівчат із Львівщини та інших регіонів України. Як розповів отець Михайло, дівчат буває зазвичай значно більше.
"Літня іконописна школа діє уже чотири роки поспіль. Вона має три курси різного рівня, – розповів отець Михайло Олійник. – Навчання відбувається у найстарішому монастирі в Західній Україні – монастирі святого Онуфрія у селі Лаврів. Навчання проводять випускники Львівської національної академії мистецтв, які також викладають у Дрогобичі на факультеті церковного мистецтва. Незмінним духівником та реколектантом школи є о. Тарас Рисей із Самбора".
Навчання триває два тижні поспіль, заняття відбуваються щодня.
"Ми проходимо добове коло молитви, а також беремо участь у реколекціях, – розповів отець Михайло. – Програма навчання інтенсивна: за два тижні кожен учень встигає написати дві ікони: одну залишає у монастирі для музею іконописної школи, іншу забирає собі. Ми малюємо на дошках за стародавньою технологією, яка сягає VII-VIII століття, – фарбами на жовтковій темпері. Ми вчимося на давній традиції написання українських ікон, зокрема, бойківських ікон. Тож на першому курсі учні копіюють давні святині, що збереглися до наших часів".
За словами священика, з огляду на особливості навчання у літній іконописній школі, її учнями є не лише мешканці Львівщини та Західної України, а й жителі Сходу України, зокрема, Донеччини. Навчалися мистецтву створювати ікони й іноземці – поляки, казахи.
"Цього року більшість учнів – зі Львова та області, є учні з Донецької та Івано-Франківської областей, Волині", – розповів отець Михайло.
Допомагає духовенству Старосамбірська райрада та райдержадміністрація, забезпечуючи учнів школи харчуванням і проживанням.
Після трьох курсів навчання учням видають сертифікат, а це дає їм змогу проводити заняття з іконопису у недільних школах тощо. А ще отримані знання дають вищі шанси вступити на відповідні факультети вишів.
- Медикам – про соцмережі: УКУ провів спільний курс з Дитячим фондом ООН25 лютого
- За Героїв Небесної сотні молилися в папській базиліці Санта Марія Маджоре 25 лютого
- Через погіршення епідеміологічної ситуації в Івано-Франківській області звернення до вірних оприлюднив єпископ Василій Івасюк25 лютого
- Митрополит Володимир Війтишин вкотре закликав духовенство та вірних до ретельного дотримання карантинних вимог 25 лютого
- Отці редемптористи запрошують на реколекції25 лютого

Заява Ради Церков щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні24 лютого
Заява Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій щодо початку процесу вакцинації від COVID-19 в Україні
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо