АКТУАЛЬНО

У будинку, де мешкав патріарх Любомир, молилися Панахиду

Вівторок, 26 лютого 2019, 20:10
Сьогодні, 26 лютого, виповнюється 86 років із дня народження світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара. Із цієї нагоди спільнота Київської Трьохсвятительської духовної семінарії в будинку, де мешкав Блаженніший Любомир, молилася панахиду за упокій його душі.

Очолив молитву префект із дисциплінарної частини Київської семінарії отець Інокентій Волошин, співслужили: прот. Андрій Дорчак, о. Юрій Косач, о. Єронім Івашків, о. Максим Рябуха та диякон Дмитро Кудін.

Після молитви отець Інокентій промовив: «Сьогодні ми прийшли до цього дому помолитися за спокій душі, – душі, яка, здавалося, завжди була спокійна. Це був чоловік, який своєю поставою випромінював спокій, впевненість і незбагненну, незглибиму мудрість… Напевно, кожен із нас має певний досвід спілкування з ним. Він завжди старався, казав, що хоче бути Людиною. Якщо б ми частіше думали над тим, що означає бути людиною, то збагнули б ту мудрість, яку Господь вкладав у це створіння, у людину. Чим вона є, для чого призначена? Бути людиною – це бути образом і подобою, живою іконою живого Бога. Бо бути людиною означає вирости в повноту росту, стремління до Бога. Рости до Бога, бути з Ним, бути для Нього. Блаженніший не тільки хотів бути людиною, ми сьогодні можемо сказати, що він був вповні людиною Божою, яка віддала все своє життя на служіння Богові. Моліться і працюйте для добра нашої Церкви і народу – це його заповіт. Він залишив нам заповіт, написаний його життям».

Отець Інокентій підкреслив ключову роль Блаженнішого Любомира у становленні Київської семінарії: «Наша семінарія – це паростки, які знаходяться на крові мучеників. І це завдяки йому, бо він бачив її, бо він її заклав».

«Ми з вдячності Господеві прийшли до цього дому, вдячності за Його промисел… Сьогодні молимося за Блаженнішого, щоб Господь прийняв його у свої обійми», – завершив отець-префект.

Прес-служба Київської архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next