АКТУАЛЬНО

У Дрогобичі презентували книгу-спогадів «Владика Юліан Вороновський»

П'ятниця, 19 квітня 2019, 12:37
17 квітня 2019 року в Центрі душпастирства молоді в м. Дрогобич з нагоди двадцятип’ятиліття інтронізації блаженної пам’яті владики Юліана Вороновського відбулася презентація книги-спогадів «Владика Юліан Вороновський».

На захід, який організувала парафія катедрального собору Пресвятої Трійці, прибули: Митрополит Львівський Ігор Возьняк, Єпископ Самбірсько-Дрогобицький Ярослав Приріз, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорій Комар, духовенство єпархії та дрогобичани. З новим виданням присутніх знайомили парох парафії Пресвятої Трійці та упорядник книги о. Тарас Гарасимчук і літературний редактор Світлана Фаринович.

З привітальним словом до присутніх звернувся владика Ярослав. Єпископ навів слова апостола Павла з Послання до Тимотея: «Я боровся доброю борнею, скінчив біг - віру зберіг. Тепер же приготований мені вінок справедливости, що його дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов'ю чекали на його появу» (Тим. 4, 7-8). Цими словами можна підсумувати життя владики Юліана Вороновського, зокрема те, що він зробив для Бога, для Церкви, для свого народу і для кожного з нас. Любов до Бога і народу була головним мотивом його основних життєвих рішень, коли в 1958 р. він зголошується до студійського монастиря, в 1968 р. – стає ієромонахом, в 1986 р. – єпископом, а 1994 р. – Єпископом Самбірсько-Дрогобицьким», – зазначив владика Ярослав.

Далі ведучі розповіли про працю над новим виданням, яка тривала два роки та про його зміст. Основу книги становлять шістдесят два спогади, впорядковані у чотири розділи. Цікавими є спогади одноліток владики – осіб, які перебули пліч-о-пліч із владикою підпілля; осіб, які запізнали єпископа Юліана на зорі воскресіння Церкви. Із спогадів отців Романа Мірчука та Івана Терлецького із США дізнаємося про становлення і функціонування семінарійної приспішеної групи та Львівської духовної семінарії Святого Духа у смт Рудно. Звичайно, найбільш об’ємним і не менш цікавим є четвертий розділ, де йде мова про владику як єпископа Самбірсько-Дрогобицького.

Окрім чотирьох розділів зі спогадами, видання містить вступне слово Митрополита Львівського Ігоря Возьняка і слово упорядника митр. прот. Тараса Гарасимчука, зміст і біографію єпископа Вороновського. Дизайн видання розробила Марта Походжай. Мовні редактори: Світлана Фаринович та Ігор Трохимчук. Книга надрукована у дрогобицькому видавництві «Коло». Її тираж – тисяча примірників.

Упродовж презентації виконували мистецькі твори, присвячені владиці Юліанові Вороновському. Відтак враженнями від праці над книжкою поділився видавець - Микола Походжай, а також дизайнер книги - Марта Походжай.

На завершення владика Ігор сказав: «Форма цієї книги така, що кортить її взяти в руки і погортати. Чистий дух покори й любові, якими пройняті спогади про владику Юліана, надихатиме нас на великі звершення».

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://www.sde.org.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Биківня – наш біль і заклик до пам’яті», – роздуми владики Богдана Дзюраха над Биківнянськими могилами19 травня

Ця гробова тиша для мене говорить більше щось про нас самих, нині живучих їхніх нащадків. Ця тиша свідчить про смертоносну амнезію наших...

МЕДІА
Prev Next