АКТУАЛЬНО

У Дрогобичі вшанували пам’ять жертв комуністичного терору

Середа, 24 червня 2020, 11:55
22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У Дрогобичі цього дня вшанували пам’ять жертв комуністичного терору, серед яких мученицьку смерть прийняли блаженні Дрогобицькі священномученики Йоаким, Віталій і Северіян.

Скорботний захід відбувся традиційно на території меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській», який розташований біля Дрогобицького василіанського монастиря Святих Петра і Павла .

Скорботну панахиду відслужили ієромонахи Дрогобицького монастиря та інші душпастирі міста на чолі з єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорієм Комаром.

Звертаючись з промовою до учасників скорботного дійства, владика Григорій наголосив, що знищували тих, які могли вести за собою народ і становили найбільшу загрозу, бо могли «збудити» націю до бою за свою мову, культуру та країну, – зазначається на сайті Дрогобицької міської ради.

Завершився захід покладанням квітів та запаленням лампадок біля підніжжя пам’ятного хреста.

Довідка: За період з 22 по 29 червня і до початку липня 1941 року у двадцяти шести внутрішніх в’язницях Західної України за наказом  КГБ було розстріляно і закатовано близько двадцяти чотирьох тисяч осіб.

У Дрогобичі, на території внутрішньої тюрми-катівні НКВД-НКГБ та в тюремних камерах, з 22 до 29 червня 1941 року червоні кати стратили понад тисячу двісті українців.

Під час розкопок 1989-1990 років на території колишньої тюрми-катівні з чотирьох неглибоких ям було ексгумовано чотириста вісімдесят шість тлінних решток жертв комуністичного терору 1939-1941 років не воєнного часу.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next