АКТУАЛЬНО

У Філадельфії провели презентацію на тему «Патріарх Йосиф Сліпий – покровитель науки»

П'ятниця, 24 березня 2017, 13:37
У рамках відзначення ювілею 125-ліття від дня народження слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984) 23 березня у Філадельфії відбулася презентація на тему «Патріарх Йосиф Сліпий – покровитель науки».

У заході, що його зорганізували Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та філадельфійський осередок роботи Наукового товариства імені Шевченка взяли участь голова ТСС А Леонід Рудницький та директор Центру студій спадщини патріарха Йосифа Сліпого Ірина Іванкович.

Довголітній співпрацівник слуги Божого академік Леонід Рудницький розповів про історію товариства «Свята Софія» в США та про наукову діяльність філадельфійської філії Українського католицького університету, яка цього року відзначає своє 40-ліття. Він, зокрема, підкреслив незаперечну роль ТСС А у збереженні спадщини Блаженнішого на Американському континенті, а також проаналізував головні напрями його сучасної діяльності.

У своїй доповіді Ірина Іванкович подала основні моменти біографії патріарха, в яких чітко простежується його замилування до науки і сприяння розвиткові наукових установ. Цитуючи «Спогади» Йосифа Сліпого та фрагменти з книги Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом і Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого», доповідачка підкреслила, що наукова спадщина Й. Сліпого включає понад 100 робіт, зібраних у 20 томах Opera Omnia. Завдяки його зусиллям постали такі осередки науки, як Богословське наукове товариство, Львівська богословська академія, Український католицький університет в Римі, а Український вільний університет своє існування завдячує власне вагомій підтримці Блаженнішого.

Подібно і Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» США зберігає та реалізує Заповіт патріарха, яким він настановляв сучасників і наступні покоління плекати та зберігати науку. Саме за ініціативи ТСС А у родинному селі Йосифа Сліпого Заздрість на Тернопільщині уже втретє відбудеться благодійна літня школа англійської мови, у якій цьогоріч візьмуть участь 29 юнаків та дівчат із семи областей України. «Віра і наука - ці дві основи є фундаментом школи, яка охоплює молодь із незахищених верств населення і має на меті не лише донести їм знання іноземної мови, але й прищепити духовні цінності та ознайомити із життєвим шляхом патріарха», - зазначила І. Іванкович.

У рамках вечора присутні мали нагоду переглянути сюжет про минулорічну школу, послухати спогади сучасників патріарха та відвідати Музейну кімнату ісповідника віри.

Прес-служба товариства «Свята Софія» США

Емблема Благодійної літньої школи англійської мови (автор: Юрій Шабанов)

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Дослідження PISA показало, що український учень не готовий до життя після школи19 лютого

Одним з основних завдань освіти – рівень підготовки дітей до життя. Та в Україні поки що домінує думка, що ми готуємо дітей до ВНЗ. Ще донедавна...

МЕДІА
Prev Next