АКТУАЛЬНО

У Філадельфійській архиєпархії завершилася друга сесія Архиєпархіального собору

Вівторок, 10 грудня 2019, 10:07
7-8 грудня в Філадельфійській архиєпархії пройшла друга сесія Архиєпархіального собору.Важливим моментом цієї сесії стала присутність єпископів Постійного Синоду на чолі з Блаженнішим Святославом.
Зображення 1 / 5 Використовуйте клавіші для перегляду

Розпочався собор спільною Архиєрейською Літургією під проводом Патріарха у храмі Святого Михаїла в Дженкінтаун, у передмісті Філадельфії. У своїй проповіді митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк наголосив на тому, що «собор покликаний єднати і збирати духовенство та вірних разом не лише у межах архиєпархії. «Присутність Блаженнішого Святослава та владик Постійного Синоду, найвищого органу, який покликаний допомагати Главі Церкви звершувати своє служіння, відображає глобальну єдність Української Греко-Католицької Церкви», — додав він.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав привітав усіх присутніх і представив єпископів Постійного Синоду: владику Бориса Ґудзяка, архиєпископа і митрополита Філадельфійського, владику Євгена Поповича, архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського, владику Богдана Данила, єпарха Пармського, владику Теодора Мартинюка, єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та владику Богдана Дзюраха, секретаря Синоду Єпископів УГКЦ. З ними співслужили владика Павло Хомницький зі Стемфорду та владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії. «Сьогодні через присутність Глави Церкви та владик Постійного Синоду ваша Церква-матір обіймає вас і йде разом з вами соборовим шляхом», — зазначив Отець і Глава УГКЦ.

На початку пленарної сесії собору Блаженніший Святослав підкреслив важливість собору, який об’єднує не лише духовенство, а й мирян єпархії. Він наголосив на потребі відповідальної участі у соборових засіданнях на єпархіальному рівні та виборів делегатів на Патріарший Собор, який відбудеться наприкінці серпня 2020 року у Львові. «Ваші делегати будуть вашим голосом на рівні всієї УГКЦ. Але вони будуть мати теж відповідальність після повернення ділитися з вами тим, що переживуть на Патріаршому Соборі», — зазначив Блаженніший Святослав. Він закликав делегатів під час цієї сесії шукати відповіді на три питання: «Де ми є? Хто ми є? Як нам бути разом?».

Відтак до присутніх звернувся владика Борис. Він привітав усіх делегатів, які брали участь у попередній сесії Архиєпархіального собору, що проходила 9 жовтня, а також усіх, хто прибув на собор уперше. Митрополит подякував усім за активну участь та спільну працю на деканальних соборчиках.

«Мета цієї сесії — зібрати напрацювання наших деканальних соборчиків та подумати над дарами, які ми маємо, і як ми ними можемо послужити», — зазначив він. Владика Борис Ґудзяк наголосив на важливості Архиєпархіального собору в контексті цілої Церкви, бо, крім владик Постійного Синоду, є також двоє делегатів із Паризької єпархії, отець Ігор Ранця, адміністратор катедри в Парижі, Сеголен Миколенко, голова Єпископського бюро в Парижі, та відомий богослов з Італії Марія Кампателлі.

Після цього відбулося представлення  звітів деканальних соборчиків та робота в групах, під час якої делегати роздумували над питанням, як миряни можуть відповісти на потреби Церкви. Звіти про роботу в групах модерував владика Андрій Рабій.

Варто зазначити, що окрім офіційних засідань Архиєпархіального собору, були організовані кілька заходів для дітей з Нашої рідної української школи, заняття в якій відбувалися недалеко від місця проведення собору.

Перед Божественною Літургією владика Борис навідався до школи та представив отця Андрія Чировського, засновника Інституту східнохристиянських студій імені митрополита Андрея Шептицького, який діє при Університеті Колегії святого Михаїла Університету Торонто. Отець Андрій мав нагоду поспілкуватися з учнями спершу старшої школи (8-12 класи), а згодом середньої (4-7 клас) про духовне життя, про Божу любов та про стосунки.

Молодші ж учні мали нагоду випікати просфори, щоб ділитися ними у своїх родинах під час Святвечора. Спечені просфори благословив владика Богдан Данило. Діти йому передали дві просфори, які вживали для Євхаристії на Архиєрейській Літургії в неділю в катедрі Непорочного Зачаття.

Також учні разом з єпископами Постійного Синоду переглянули фільм про Голодомор «Коли ми голодуємо», який зняв американський лікар Борис Буняк. Лікар пояснив фізіологічні, психологічні та духовні аспекти, які досвідчує людина під час голодування.

По завершенні засідань владика Борис разом з владиками Богданом Данилом, Теодором Мартинюком та Андрієм Рабієм відвідав свято Миколая у дитячому садочку «Світличка» при Українському культурному центрі.

Завершився перший день другої сесії Архиєпархіального собору Великою вечірнею з литією в архикатедральному соборі Непорочного Зачаття у Філадельфії, яку очолив владика Богдан Дзюрах.

Другий день собору та святкування храмового празника катедри розпочалися Архиєрейською Великою утренею, яку очолив владика Теодор Мартинюк. Блаженніший Святослав у співслужінні з владиками Постійного Синоду, владиками Андрієм Рабієм та Василем Лостеном, єпископом-емеритом Стемфордської єпархії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію. У своїй проповіді Патріарх звернувся до основної теми євангельського читання – світла, та зазначив, що «Господь створив людину як світлоносну особу. Вона покликана бути світильником, яким Бог освічує цей світ. Таким чином Господь нам каже про місію християн у всі часи історії Церкви». 

На завершення Літургії Блаженніший Святослав зауважив, що ця Літургія об’єднує одразу декілька подій: завершення другої сесії Архиєпархіального собору, святкування храмового празника катедрального собору та початок Постійного Синоду, який розпочав  свої засідання у понеділок у Вашингтоні.

Особливим моментом стало вручення Ордена митрополита Андрея Шептицького – найвищої нагороди УГКЦ - Інститутові східнохристиянських студій імені митрополита Андрея Шептицького та панові Євгену Чолію, попередньому президентові Світового конгресу українців.

Після обіду до присутніх долучилися представники з навколишніх парафій, щоб почути свідчення Джона та Марії Кастільйо. 7 травня 2019 року у Денвері їхній 17-літній син, Кендрик, захистив свій клас від озброєних нападників ціною власного життя. «Він був уважним до тих, хто його оточував, допомагав тим, хто цього потребував. Ми мали завжди спільну молитву вдома. Він молився кожного дня вервицю та завжди перед та після їжі, навіть у макдональдсі», — розповів тато. Відповідаючи на запитання присутніх, він сказав батькам: «Не чекайте задовго, щоб виховувати своїх дітей у вірі. Ті, хто вбив мого сина, походять із родин, які не дбали про виховання своїй дітей, зокрема виховання у вірі».

Дякуючи Джонові та Марії за присутність та свідчення, митрополит Борис сказав: «Ваш син насправді вмів любити. Бо як каже Святе Письмо, ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли за своїх друзів віддає своє життя». 

День завершився молитвою оздоровлення, під час якої шестеро єпископів на чолі з Блаженнішим Святославом помазували оливою усіх присутніх. Завершився цей чин та Архиєпархіальний собор спільним благословенням єпископів та молитвою за Україну «Боже, великий, єдиний».

Наступна сесія Архиєпархіального собору планується на весну 2020 року. Під час цієї сесії будуть сформульовані остаточні резолюції та вибрані делегати, які представлятимуть архиєпархію на Патріаршому Соборі наприкінці серпня у Львові на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви».

Пресслужба Філадельфійської архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next