АКТУАЛЬНО

В Івано-Франківську презентували фільм про Йосифа Сліпого «Блаженніший»

Вівторок, 20 серпня 2019, 14:30
Фільм «Блаженніший» – це другий фільм про патріарха Йосифа Сліпого, який охоплює період його життя і служіння у «вільному світі»: від моменту звільнення зі сибірської неволі в 1963 році до його смерті в 1984.

Перший фільм, який розповідав про репресії і насильну ліквідацію УГКЦ радянським режимом, а відтак про 17 років сибірської неволі патріарха Йосифа, створений цією ж творчою групою, має назву «Справа «Рифи».

У неділю, 18 серпня, на парафії Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) відбулася прем’єра фільму «Блаженніший» – другий фільм про патріарха Йосифа. На запрошення отця-пароха Йосафата Бойка, ВС, на парафію завітав продюсер Павло Казанцев і режисерка стрічки Олена Мошинська.

«У нас, українців, багато людей, серед них зустрічаються і представники духовенства, нарікають та стогнуть на різні моменти і життєві труднощі, на свої хвороби, болячки, шукаючи потішення, розради, підтримки, а, інколи і оправдання, щоб нічого не робити. А патріарх Йосиф Сліпий, після 18 років тюремного поневолення, повернувшись до Рима, хоче багато чого зробити для українського народу й Української Церкви, робить шалені зусилля і, незважаючи на численні перепони, творить та працює для блага й розбудови Церкви Христової», – каже о. Йосафат.

За словами настоятеля, патріарх сміливо перетерпів ув’язнення, випробування і був винагороджений – йому Господь дарував довгий вік – 92 роки і він мав особливу місію – єднати наш народ у нашу Церкву по всьому світі.

«Не всі це розуміли і підтримували, а цей чоловік це зумів робити... До цього і ми всі покликані – працювати для Церкви та народу, де б ми не були – в Україні чи за кордоном... Не можна соромитися свого народу і своєї Церкви, а треба віддавати свої сили, таланти, час, а можливо, і фінанси для розвитку Церкви та нашого рідного українського народу. Українці, де би Ви не були, вділіть зі свого для добра Церкви і народу... Патріарх Йосиф їздив по цілому світі і збирав гроші, щоби будувати Святу Софію, Український католицький університет. І він це зробив, бо численні українці, розсіяні по цілому світі, відкрили свої серця та гаманці», – продовжує священнослужитель.

Після перегляду фільму, який тривав майже дві години, охочі могли поспілкуватися з продюсером Павлом Казанцевим і режисеркою Оленою Мошинською.

Додамо, що раніше парафіяни святині вже мали нагоду переглядати фільм «Справа "Рифи"». Переглянувши цей фільм, глядачі одержать важливі знання про історію УГКЦ у вільному світі у другій половині ХХ століття, матимуть нагоду краще пізнати важкий життєвий шлях патріарха, його духовний подвиг, його мрії та ідеї.

«Незважаючи на різні труднощі, спокуси й перешкоди, Патріарх Йосиф Сліпий чітко розумів, що таке Церква, основана на Петрі, і за цю єдність Церкви та вірність наступникові апостола Петра Папі Римському він був готовий піти на Сибірські муки, випробування, але Господь винагородив його вірність і жертовність та дарував ще багато років, щоби він зумів збирати українців по цілому світі в одне», – вважає о. Йосафат.

briz.if.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України06 серпня

Заява ВРЦіРО у зв’язку зі звинуваченнями МОЗ у поширенні COVID-19 у західних областях України.

МЕДІА
Prev Next