АКТУАЛЬНО

У Франції освятять новий храм УГКЦ

П'ятниця, 15 листопада 2013, 17:18
16-17 листопада в Паризькій єпархії святого Володимира Великого Української Греко-Католицької Церкви відбудуться урочистості, пов'язані з придбанням нового храму в містечку Санліс поблизу Парижа (храм було придбано 27 вересня 2013 року, 16 листопада у ньому вперше служитимуть Літургію) та поминання жертв Голодомору молитвою в соборі Паризької Богоматері.

Урочистості розпочнуться 16 листопада відкриттям новопридбаної українською громадою церкви Святих Бориса і Гліба у містечку Санліс поблизу Парижа, в якій також розміститься Культурний центр Анни Ярославни, королеви Франції.

"Придбання цієї старовинної церкви – це лише початок справи. Тепер нам необхідно наповнити духом ці стіни, у яких не було чутно молитви більше як 100 років. Наша єпархія запрошує всіх людей доброї волі долучитися до розвитку храму благовірних князів-страстотерпців Бориса і Гліба і Культурного центру королеви Франції Анни Ярославни, які знаходитимуться в одній будівлі. Ми покликані відроджувати пам'ять про славне минуле, про всеєвропейське значення Київської Русі, про моральне, духовне лідерство наших предків. Одночасно, нас глибоко хвилює майбутнє - ми покликані до особливого свідчення в Європі ХХІ століття", - зазначив владика Борис (Ґудзяк).

Наступного дня, 17 листопада, Паризька єпархія вшановуватиме і молитиметься за невинно убієнних під час Голодомору в Україні 1932-1933 років. Цього дня відбудеться урочиста хода і церемонія покладення квітів перед Тріумфальною аркою на пам'ять про загиблих від Голодомору. А відтак у соборі Паризької Богоматері служитиметься поминальна Архиєрейська Божественна Літургія.

"Для нас, українців, щорічна поминальна Літургія в соборі Паризької Богоматері за жертв Голодомору, що відбувається з 2003 року, має велике значення. Нотрдам, святкування 850-річчя від початку будівництва якого завершується за кілька тижнів, є духовним серцем Парижа і Франції. Тому символічною є наша молитва, яка об’єднує душпастирів і вірних з нашої єпархії у Франції, Швейцарії, країнах Бенілюксу, з України та з багатьох країн, у цій культурній столиці Європи", - сказав владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризький Української Греко-Католицької Церкви.

Додаток:

Програма

СУБОТА, 16.11  - Урочистості у Санліс

10:00-11:45 - Архирейська Божественна Літургія. Службу очолює Владика Борис(Ґудзяк), проповідує Владика Гліб (Лончина) з Лондона

11:45-12:00 - перехід до Колегії св. Венсена

12:00-13:00 – перекуска

13:00-14:45 - дружня нарада-планування щодо діяльності Культурного центру Анни Ярославної при церкві святих страстотерпців Бориса і Гліба (Санліс)

14:15-15:00 - звітування робочих груп і підсумки, привітання мера Санліса

15:00 - 17:30 - покладання квітів до пам'ятника Анни Ярославни; відвідини музею Санліса з римськими катакомбами (колишньої єпископської резиденції).

17:30 - 17:50 - майстер-клас зі співу Вечірні в храмі в церкві Колегії св. Венсена

18:00 - 19:00- Вечірня

НЕДІЛЯ, 17.11 - Вшанування пам'яті невинних жертв Голодомору

10:00 - зібрання перед Тріумфальною аркою.

11:00 - церемонія покладення квітів до Тріумфальної арки на пам'ять про померлих від Голодомору

14:00 - процесія вулицями Парижа від української кафедрального  собору Святого Володимира Великого (бульвар Сен Жермен) до собору Паризької Богоматері

15:30 - 17:30 - Божественна Літургія. Проповідуватиме кардинал Парижа Андре Вен-Труа)

ВІВТОРОК, 19.11

21:00 - Футбольний матч між національними футбольними збірними Франції та України

Прес-служба Паризької єпархії УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Наш народ не склав тест на людяність. Це найбільший біль», — священник, який перехворів коронавірусом27 травня

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні перетнула позначку у 20 тисяч — населення невеликого міста, на кшталт Генічеська чи...

МЕДІА
Prev Next