АКТУАЛЬНО

У Гошівському монастирі відбулося свято чудотворної ікони Божої Матері

Середа, 08 серпня 2018, 10:45
5 серпня в Гошівському монастирі отців василіан відбулися урочисті святкування з нагоди свята Гошівської чудотворної ікони Божої Матері. Цього дня вірні отримали повний відпуст, адже монастирський храм має духовне споріднення із папською базилікою Cвятої Марії Великої (Santa Maria Maggiore).

Архиєрейську Божественну Літургію в співслужінні з Єпископом-помічником Стрийської єпархії Богданом (Манишиним), протоігуменом провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, ігуменом Гошівського монастиря о. Вінкентієм Слободяном, ЧСВВ, та іншими священнослужителями з прилеглих околиць очолив Єпарх Стрийський Тарас (Сеньків).

У своїй проповіді владика Тарас наголосив на тому, що ікона Гошівської Богородиці допомагає відчути присутність Діви Марії серед нас. Говорячи про постать Богородиці, архиєрей зазначив, що її особливою рисою є те, що вона вказує на Христа і є взірцем віри. Прикмети її віри полягають у тому, що вона розв’язує вузол гріха Божим милосердям. 

Виокремлюючи у Діви Марії вірність Божій волі, проповідник зауважив, що Господь також очікує наше «так». Це нелегко збагнути розумом, але легко відчути серцем. Тому завданням кожного християнина є прийняти Христа за дією Святого Духа, щоб наше життя здійснювалося за Божою волею. Пречиста Діва Марія є матір’ю радості, а тому ми повинні пильнувати, щоб у нас не згас вогонь радості віри. На завершення владика зазначив: «Тут, на Ясній горі у Гошеві, звертаємося до Богородиці зі словами нашої віри: Дякуємо Тобі за твою віру і довіряємо себе Тобі, яка є прикладом нашої віри».

Після Божественної Літургії владика Тарас закликав: «Нехай ця проща буде відправною точкою для звершення нашої віри. А Богородиця нехай буде для нас світильником серед сумнівів і випробувань віри». Слова вдячності архиєреям, духовенству та всім вірним висловив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій та протоігумен о. Йоан.

Опісля архиєрей уділив апостольське благословення і повний відпуст, окропивши вірних свяченою водою. Завершились урочистості святковим концертом за участю струнного ансамблю «Quattrocorde» Івано Франківської обласної філармонії та квартету бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.

 

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.osbm.in.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у неділю перед Воздвиженням22 вересня

Бо так Бог полюбив світ, що віддав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує, не загинув, а мав життя вічне.

МЕДІА
Prev Next