АКТУАЛЬНО

У грудні у Центрі опіки сиріт відбудеться освячення каплиці

П'ятниця, 08 листопада 2019, 10:31
У грудні в Центрі опіки сиріт УГКЦ, що на вул. Короленка, 7, у Львові відбудеться урочисте відкриття каплиці імені Святого Миколая, а в інших частинах приміщення облаштують комп’ютерний клас, презентаційну залу та побутову кімнату.

«Ми хочемо, щоб наш центр став самоокупним через кілька років, щоб міг сам себе утримувати. Ми не хочемо бути вантажем для когось. Кошти добродіїв зараз є, але завтра їх може не бути. Тому ми намагаємося зробити так, щоб приміщення на Короленка, 7 могло само себе утримувати», – сказав керівник Центру опіки сиріт УГКЦ отець Роман Прокопець.

За словами отця, зараз відбувається вивчення проблем і можливостей приміщення центру. Він додав, що у найбільшій кімнаті центру буде каплиця Святого Миколая Чудотворця, а також у центрі (на Короленка) облаштують комп’ютерний і навчальний класи, презентаційну кімнату, побутову кімнату, приміщення для зустрічей та, імовірно, соціальний гуртожиток на другому поверсі приміщення. Загальна площа приміщення разом із майстернями – близько 3 тисяч метрів квадратних.

«Освячення каплиці ми плануємо на 29 грудня. Чому Миколая Чудотворця? Бо попри багато своїх титулів він також є опікуном сиріт і його дуже люблять діти. Першу Літургію тут співатиме дитячий хор із Гарнізонного храму, а помагати їм будуть діти із дитячого будинку на вул. Таджицькій. Плануємо у каплиці влаштувати також виставку ікон, адже маємо їх багато, бо в нас діє іконописна майстерня», – розповів отець.

«Щоб це привести до порядку, потрібна величезна сума коштів. Тепер ми маємо таке завдання – шукати спонсорів, меценатів, щоб зібрати необхідну суму коштів. Вивчаємо також, який концепт приміщення буде найбільш оптимальним, щоб воно могло саме себе утримувати. Ті роботи, які ми проводимо зараз, відбуваються за кошти Дому Милосердя – з рахунку, який ми створили для того, щоб викупити це приміщення. Зараз ми проводимо такі роботи, щоб можна було бути в цьому приміщенні, щоб центр жив», – додав він.

Крім того, отець Роман Прокопець розповів, що центр співпрацює, тобто відвідує та бере до себе їхніх дітей, із понад 17 закладами. Загалом у Львові є близько 600 дітей-сиріт, а в області є майже 2 тисячі дітей, які не мають батьків.

«Звичайно, ми не можемо охопити усіх дітей, але упродовж кожного року щодня ми намагаємося відповідати на ті потреби, які стоять перед дітьми-сиротами, перед батьками-вихователями, опікунами чи наставниками. Працюючи із Службою у справах дітей, ми проводимо різні тренінги та заходи, які допомагають дітям після закінчення інтернатних закладів освоювати певні професії, які будуть їм приносити фінансовий достаток та впевненість, що вони можуть багато досягти у житті», – розповів отець.

Нагадаємо, у серпні сесія Львівської міської ради ухвалила рішення про прийняття у власність територіальної громади Львова нежитлових будівель на вул. В. Короленка, 7 з подальшою передачею у власність релігійній місії «Центр опіки сиріт» курії Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Джерело: Leopolis.news


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next