АКТУАЛЬНО

У Харківському екзархаті пройшов Собор на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

Понеділок, 02 березня 2020, 10:15
29 лютого під головуванням владики Василя Тучапця у Харкові пройшов Собор Харківського екзархату на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви”.

Зустріч розпочалася з Архиєрейської Літургії у храмі Святих апостолів Петра і Павла катедрального собору Святого Миколая. На початку владика Василь привітав усіх учасників та гостей Екзархального собору та коротко охарактеризував тему та актуальність заходу. “Важливо, щоб люди, які покинули свої домівки, відчули, що Церква з ними і хоче їм допомогти”, –  підкреслив архиєрей.

Учасниками Собору були представлені доповіді о. Сергія Коваля “Відповідь Церкви на виклики внутрішньої міграції на прикладі “Карітасу Харків”, о. Віталія Храбатина “Мігранти і емігрування як вираження християнського покликання і духовної надії, яка прагне більшого”, та п. Олексія Усенка, начальника відділу у справах релігій та національностей Сумської ОДА, “Міграційні процеси. Історія та сучасність”.

Після цього відбулася робота в групах та підбиття підсумків обговорень. У ході дискусії було розглянуто низку питань. Зокрема йшлося про програми та заходи в парафії для вимушено переселених осіб чи тих родин, члени яких перебувають на заробітках. Також було звернено увагу на співпрацю між парафіями та спільнотами Екзархату.

На завершення роботи учасники прийняли резолюцію-пропозицію на VI Сесію Патріаршого Собору, а також було оголошено делегатів, які представлятимуть Харківський екзархат на Патріаршому Соборі.

Зазначимо, що Патріарший Собор УГКЦ – «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви» відбудеться 26–29 серпня 2020 року у Львові.

Гаслом Собору буде фраза «Церква є завжди і всюди з тобою».

Пресслужба Харківського Екзархату УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Зростаючи у спілкуванні з Богом: молитва покаяння | Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе30 травня

Наступним після подяки кроком у молитві є молитва покаяння. Розмовляючи з Богом, ми починаємо краще усвідомити, перед Ким ми стоїмо, до...

МЕДІА
Prev Next