АКТУАЛЬНО

У Харкові відбулася конференція християнських спільнот

Понеділок, 18 травня 2015, 10:53
16 травня в Харкові пройшла конференція християнських спільнот «Домашні християнські спільноти як шлях до воцерковлення, підтримки та поглиблення духовного життя» під головуванням владики Василя (Тучапця).

На початку в храмі Святого Миколая було відслужено Архиєрейську Літургію, яку очолив Екзарх Харківський у співслужінні зі священиками екзархату. Опісля були виступи доповідачів ыз Харкова, Львова, Кам‘янця-Подільського, які ділилися досвідом спільнотного життя. Наприкінці конференції перед присутніми виступили о. Онуфрій Репецький, ЧСВВ, та о. Максим Кролевський. Отець Онуфрій коротко розповів про історію створення домашніх християнських спільнот, окресливши етапи їх розвитку та перспективу. Священик поділився досвідом праці у біблійних гуртках, сказав, що такі спільноти виховують активних християн, які ходять до Церкви і беруть активну участь у житті парафії. Выдтак отець Максим розкрив перед спільнотами напрями Стратегії розвитку УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», зазначивши, що катехизація, євангелізація є пріоритетними завданнями нашої Церкви. Щодо біблійних гуртків, то важливим є те, щоб вони засновувалися при парафії і з благословення священика чи єпископа.

На завершення владика Василій сказав про особливість розвитку церковного життя на Сході України, де за часів радянської влади традиція церковного виховання була майже перервана, і де християнські спільноти відіграють роль катихетичних центрів, через які відбувається навернення людей до віри і повернення їх в лоно Христової Церкви. Також владика благословив присутніх священнослужителів та мирян на більш тісну співпрацю в поширенні Слова Божого і в наверненні людей до Бога.

Прес-служба Харківського екзархату

 

ПУБЛІКАЦІЇ

«COVчег – благодійна програма, щоб допомогти людям уберегтися від зараження і підтримати тих, хто цього потребує», - о. Андрій Логін07 квітня

У Львові, на базі Шпиталю Андрея Шептицького, в останні дні березня стартував благодійний проєкт Львівської архиєпархії УГКЦ – COVчег. Цей...

МЕДІА
Prev Next