АКТУАЛЬНО

У Хмельницькому курсуватиме ще один автомобіль соціального таксі для людей з обмеженими можливостями

Вівторок, 13 вересня 2016, 10:38
Нещодавно в Хмельницькому стартував проект «Соціальне таксі» завдяки спільній ініціативі БФ «Карітас-Хмельницький», ГО «Світ без бар’єрів» та Волонтерського лідерського руху. Таким чином, для перевезення людей з обмеженими можливостями використовується спеціально обладнаний автобус з гідравлічною установкою, що дає змогу пасажиру плавно потрапити в салон, навіть не встаючи з інвалідного візка.

Повідомляє прес-служба БФ «Карітас-Хмельницький». За короткий час свого існування послугою соціального таксі скористались близько 150 осіб, здійснивши 600 поїздок. За словами керівників проекту, щодня допомогу в перевезенні отримували 3-7 осіб. Безпосереднім обслуговуванням користувачів проекту займалися працівники БФ «Карітас». Фінансові витрати покривалися коштами, зібраними Волонтерським лідерським рухом. Загальна сума таких витрат сягає 90 000 грн. Але найважливіше, що за цей період вдалося знайти кошти не лише на обслуговування вже наявного автомобіля, а й придбати новий. 8 вересня 2016 року відбулася офіційна презентація нового спеціалізованого автомобіля «Mercedes Sprinter», що також працюватиме в проекті «Соціальне таксі». Машина обладнана спеціальним підйомником та може одночасно вміщувати до шести людей на візках. Новий автомобіль вартує близько 16 000 доларів. Кошти на його придбання зібрали волонтери, небайдужі громадяни не лише Хмельницької області, а й усієї України. Приємно відзначити, що з 2017 року фінансуванням послуги «Соціальне таксі» буде займатися вже міська влада. «Крім того, цілком очевидно, що одного транспортного засобу не достатньо, є вже потреба в третьому та четвертому. Це можливість людей соціалізувати і забезпечити комфорт», - зазначає Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Представники БФ «Карітас», що обслуговують авто, розповідають про своїх клієнтів неймовірно зворушливі історії. Серед них – поїздка на вінчання внучки, виїзд у пологовий будинок за дружиною з новонародженою дитиною. Донедавна для людей з обмеженими фізичними можливостями зробити це, як і багато іншого, було майже нереально. Але виявляється, здійснювати людські мрії – легко. А надто приємно робити щасливішими людей з особливими потребами! Замовити послугу «Соціальне таксі» в м. Хмельницькому можна зателефонувавши в ХОБФ «Карітас» за номером (067) 323-06-26.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

“Жива парафія буває тоді, коли присутній живий контакт з людьми”, — о. Степан Угрин 14 грудня

Секуляризація, просвітництво та вихід із зони власного комфорту — ці слова отець Степан Угрин, священик Української Греко-Католицької...

МЕДІА
Prev Next