АКТУАЛЬНО

У Хмельницькому перезахоронили священиків й мирян УГКЦ кінця ХVIII – початку ХIХ століття

Понеділок, 26 грудня 2016, 15:42
26 грудня 2016 року з благословення Адміністратора Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ Архиєпископа і Митрополита Василя (Семенюка) в Хмельницькому відбулася історична подія – перезахоронення священиків і мирян УГКЦ. Заупокійну Святу Літургію та Панахиду очолив Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор (Мартинюк) у співслужінні з о. Іваном Данкевичем, о. Віталієм Футорським та о. Романом Соколовським у супроводі хору семінаристів Тернопільської семінарії. Пише сайт Кам'янець-Подільської єпархії УГКЦ.

Додамо, людські залишки виявили в мікрорайоні «Лєзнево» при закладанні фундамента громадської будови. Висновок археологів засвідчує поховання кінця ХVIII – початок ХIХ століття. За переданням у цій місцевості був дерев’яний храм, біля якого хоронили священиків та мирян Уніатської (тепер Української Греко-Католицької) Церкви. Після третього поділу Польщі (1795р.) теперішня Хмельницька область опинилася під пануванням Російської імперії. Від початку панування все українське знищували: церкви, мову, культуру. Був знищений і дерев’яний храм та в забуття хотіли відправити і кладовище.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Рафаїл Турконяк: «Переклад Острозької Біблії тривав 30 років»13 липня

Отець Рафаїл Турконяк, архимандрит Студійського уставу, перекладач Острозької Біблії, професор Острозької академії, лауреат...

МЕДІА
Prev Next