АКТУАЛЬНО

У єпархії Святого Йосафата в Пармі (США) відбувся Єпархіальний регіональний cобор на тему «Імміграція/міграція, поселення та єдність УГКЦ»

Вівторок, 12 листопада 2019, 12:39
Духовенство та миряни з парафій штату Огайо єпархії Святого Йосафата в Пармі УГКЦ 9 листопада 2019 року зібралися в парафіяльному залі церкви Святого Андрія УГКЦ в м. Парма (штат Огайо) на Єпархіальний регіональний cобор.

Зібрання на тему «Імміграція/міграція, поселення та єдність Української Греко-Католицької Церкви» було одним з чотирьох регіональних соборів, запланованих в єпархії під час підготовки до VII сесії Патріаршого Собору, який відбудеться 26-29 серпня 2020 року у Львові. Беручи до уваги географічні розміри єпархії, яка охоплює 11 штатів, інші три Єпархіальні регіональні Собори відбудуться 16 листопада 2019 року в церкві Святих Петра і Павла УГКЦ в м. Ембридж (штат Пенсильванія), 14 грудня 2019 року в парафії Святого Василія Великого УГКЦ в м. Шарлот (штат Північна Кароліна) та у 2020 році в церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Норт Порт (штат Флорида).

Собор під головуванням владики Богдана Данила, єпископа єпархії Святого Йосафата в Пармі, був скликаний з метою обговорення та роздумів над «сильними та слабкими сторонами, можливостями та викликами, з якими зіштовхується наша єпархія Святого Йосафата щодо імміграції, міграції, поселення та єдності наших парафій та єпархії», як зазначив владика Богдан у своєму листі від 7 жовтня 2019 року до духовенства та делегатів Собору.

Після реєстрації та вступної молитви єпископ привітав усіх на Соборі. Відтак ієрарх коротко розповів історію зростання Української Греко-Католицької Церкви впродовж останніх ста років, акцентуючи увагу на сучасній глобальній присутності УГКЦ. Потім він поділився з присутніми основними напрямами обговорень під час останнього Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який відбувся 1-10 вересня 2019 року в м. Римі в Італії, темою якого було «Сопричастя і єдність у житті та служінні УГКЦ». Далі владика Богдан проаналізував Послання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви до духовенства, монашества і мирян від 10 вересня 2019 року.

Після промов владики учасники Собору поділилися на три групи, розпочавши дискусії щодо розбудови єдності на парафіяльному, деканальному, регіональному та єпархіальному рівнях. Сильні та слабкі сторони? Проблеми та можливості? Які сьогодні душпастирські потреби наших вірних? Які ефективні способи достукатися до сердець наших вірних? Як віднайти людей, які покинули наші громади? Який євангелізаційний та місійний дух у наших парафіяльних спільнотах? Ці та інші питання були поставлені перед учасниками Собору для обговорення. Кожна група узагальнила свої відповіді на питання, які стануть резолюціями та які єпархія Святого Йосафата складе після всіх чотирьох регіональних соборів. Відтак резолюції будуть передані оргкомітетові VII сесії Патріаршого Собору.

Собор завершився молитвою. Наступний регіональний собор відбудеться 16 листопада 2019 року в церкві Святих Петра і Павла УГКЦ в м. Ембридж (штат Пенсильванія).

 

Департамент інформації УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Отець Теодосій Роман Грень: «Велика кількість покинутих дітей – це лакмусовий папірець морального стану суспільства» 10 серпня

Доктор Теодосій Роман Грень, ЧСВВ, віцеректор Папської колегії святого Йосафата, редактор Українського відділу Ватиканської дикастерії...

МЕДІА
Prev Next