АКТУАЛЬНО

У Кіровограді освятили наріжний камінь під будівництво храму

П'ятниця, 27 листопада 2009, 16:17
22 листопада 2009 року Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський освятив у Кіровограді наріжний камінь під будівництво храму Різдва Івана Хрестителя.
22 листопада 2009 року Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський освятив у Кіровограді наріжний камінь під будівництво храму Різдва Івана Хрестителя. Парафіяни зустріли єпископа за українським звичаєм хлібом та сіллю, а настоятель новозбудованої каплички о. Іван Третяк запросив владику відслужити Святу Літургію. Отримавши від пароха хрест, ключі від храму та хліб і сіль, єпископ поблагословив всіх присутніх і ціле місто благословенним короваєм, який родила Кіровоградська земля. На Святій Літургії були присутні священики о. Іван Проць (Знам’янка), о. Віктор Прийдун (с. Червоновершка) та о. Йосиф, настоятель римо-католицького храму у Кіровограді. Проповідь після Євангелії виголосив о. Віктор Прийдун, а по закінченню Літургії владика побажав всім многоліття, поблагословив людей на подальшу працю для добра церкви і вірних, а жертводавцям, котрі причинилися в особливіший спосіб до початку будівництва храму, було вручено грамоти. Після цього люди процесійно вийшли на подвір’я каплиці, де викопано котлован під будівництво першого храму УГКЦ в м. Кіровограді, і освятили наріжний камінь. У фундамент заклали капсулу з іменами жертводавців і представників влади. Єпископ у своєму слові наголосив, що не кожному поколінню і не кожному чоловікові Господь Бог дарує привілей будувати храм Божий. „Варто відзначити пастирську працю о. Івана Третяка не тільки в Кіровограді, але й на теренах області”, — додав Екзарх Одесько-Кримський. Греко-католики проживають в Кіровограді від самого початку його заснування у 1754 році. Початок будівництва храму в 2009 році викликав велику радість в серцях людей, бо вони чекали цього великого свята вже не один десяток років. „Можна сказати словами Євангелія: „Звершилося!”, — прокоментував владика Василь. — За це все складаємо подяку Господеві за Його велику ласку та милосердя до Своїх людей. Рівночасно просимо всіх людей доброї волі молитися за успішне будівництво храму, бо дуже добре знаємо, що коли Господь не будує дому, дарма працюють будівничі”. Парафія УГКЦ була заснована в Кіровограді у 2006 році. За цей час, завдяки старанням вірних, а особливо пана Іллі Крохмаля, вдалося отримати земельну ділянку. На цій земельній ділянці була збудована невелика дерев’яна каплиця, яка має на меті збирати всіх людей охочих зустрітися з Богом.

Відділ інформації Одесько-Кримського екзархату

Української Греко-Католицької Церкви

ПУБЛІКАЦІЇ

Заклик єпископів УГКЦ до посиленої молитви та посту в час особливих випробувань для нашої державності01 грудня

Напередодні Різдвяного посту на нашу Вітчизну впало ще одне важке випробування – відкритий прояв агресії з боку Російської Федерації, яка...

МЕДІА
Prev Next