АКТУАЛЬНО

У Києві завершився VIII Всеукраїнський з'їзд військових капеланів УГКЦ (оновлено)

П'ятниця, 26 грудня 2014, 05:42
25 грудня закінчився VIII Всеукраїнський з'їзд військових капеланів УГКЦ, що тривав з 23 грудня в Будинку офіцерів Збройних сил України.

Третій день з'їзду був присвячений духовному аспекту служіння капелана для військовослужбовців. Остання частина тренінгу, яку провадив о. Андрій Зелінський, ТІ, була звернута на духовний стан священика та труднощі, з якими зіштовхується в духовному житті кожен із них. Після завершення тренінгу капелани поділилися власним досвідом пережиття складних ситуацій та боротьби зі своїми недоліками під час провадження священичого служіння.

Підсумовуючи з'їзд, о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, подякував усім, хто приїхав до Києва, щоб разом готуватися до служіння військовослужбовцям передовсім у зоні АТО.

"Дякую всім, хто знайшов час приїхати на з'їзд. Маємо надію, що невдовзі наша капеланська служба стане офіційно визнаною державою. Для цього ми маємо продовжувати навчання, - сказав о. Любомир. - Невдовзі ми матимемо ще кілька тренінгів по Україні, які організує Департамент за підтримки капеланів на місцях". Отець Любомир заохотив військових священиків звертатися до Департаменту при виникненні особистих потреб, а особливо якщо допомоги потребують військовослужбовці, що служать в зоні АТО чи перебувають на лікуванні.

Після завершення з'їзду капелани відслужили подячну Літургію в Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Очолював богослужіння владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії. 

Після Літургії спільно з єпископом капелани прибули на Майдан Незалежності та помолилися за загиблих на Майдані, а також по всій Україні за весь час протистояння.

Нагадаємо, у з'їзді взяло участь 50 військових капеланів, що побували в зоні АТО. Наступний з'їзд відбудеться через рік у Києві.

Прес-служба Департаменту капеланства

ПУБЛІКАЦІЇ

«Духовне батьківство — про рідних та родину», - п. Марія Рипан у проєкті «Сім штрихів до портрету» 21 жовтня

Вона повертає наш погляд насамперед до родинного коріння Блаженнішого Любомира - духовного батька України, кажучи, що він "походить із...

МЕДІА
Prev Next