АКТУАЛЬНО

У Коломиї вшанували основоположника есперантського руху в Галичині Ореста Кузьму

Вівторок, 15 жовтня 2013, 14:50
12-13 жовтня в Коломиї проводили науково-практичну конференцію, присвячену часопису українських есперантистів “Ukraina stelo” та його редакторові Оресту Кузьмі, котрий започаткував есперантський рух у Східній Галичині.

У рамках програми конференції владика Василь (Івасюк), Адміністратор Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, здійснив освячення меморіальної дошки, яку відкрили 12 жовтня на будику О. Кузьми на однойменній вулиці міста. “Серед мозаїки заслужених і видатних людей нашого краю ми сьогодні вшановуємо Ореста Кузьму, який світлом своїх знань ділився з вихованцями Коломийської гімназії та численним воїнством своїх учнів. Великою заслугою цієї багатогранної постаті є бажання ввести наш люд у коло міжнародного наукового спілкування через мову есперанто, що стала єдиною робочою мовою сотень щорічних міжнародних з’їздів, зустрічей і фестивалів. Це мова, якою відправляли Святу Літургію в Греко-Католицькій Церкві”, - сказав владика Василь. Ініціатором зведення пам’ятної дошки став місцевий підприємець Василь Антонюк, якого єпископ уперше відзначив премією імені О. Кузьми.

Урочисте відкриття конференції провели в Музеї історії міста Коломиї. Учасників наукового зібрання благословив владика Василь. З привітальним словом звернувся також міський голова Ігор Слюзар.

Доповідачами робочого засідання стали: В. Пацюрко із титульною темою конференції; М. Кочержук - “О. Кузьма - основоположник есперантського руху в Галичині”; О. Керзюк (Англія) - “Погляди авторів та прихильників “Зорі України” на роль міжнародної мови есперанто”; І. Друль - доповідь мовою есперанто; В. Паюк (США) - “До 126-річниці есперанто, або українські есперантисти-літератори XIX-XXI ст.”; М. Бронштейн (Росія) - доповідь мовою есперанто.

Учасники конференції оглянули виставку “Есперантський рух у Коломиї у 1910-1930-х роках” та взяли участь у покладанні квітів на могилу О. Кузьми на старому міському цвинтарі.

о. Василь Перцович, прес-секретар єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у 24-ту неділю по Зісланні Святого Духа23 листопада

Доступ до зцілення, доступ до священнослужителя, доступ до Святих Таїнств у Церкві є якраз тим моментом, коли Христос торкається, тому має...

МЕДІА
Prev Next