АКТУАЛЬНО

У Ковелі освятили наріжний камінь під будівництво храму бл. Василія Величковського

Понеділок, 26 листопада 2018, 11:06
24 листопада 2018 року у місті Ковелі закладено наріжний камінь та освячено фундаменти нового храму на честь Блаженного Василія Величковського.

Другу греко-католицьку парафію в Ковелі імені блаж. Василія Величковського заснували Редемптористи монастиря блаж. Миколая Чарнецького в 2012 році, з благословення Екзарха Луцького владики Йосафата (Говери). Будівництво першого храму на честь Блаженного Василія почалося у червні 2018 року. Перед тим, цілий місяць травень по - п’ятницях  вечорами, під хрестом отці редемптористи разом із вірними служили Молебні до Пресвятої Богородиці в наміренні благословення на будівництво.

Чин освячення основ храму та закладення наріжного каменя провели єпископи УГКЦ: владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький та владика Петро (Лоза), Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, з собором духовенства Луцького Екзархату. Від Львівської Провінції Редемпотристів на свято прибув вікарій Протоігумена, отець Іван Левицький, ігумен монастиря святого Альфонса у Львові. У фундамент закладено пам’ятну капсулу із фундаційною Грамотою та пам’ятними листами.

Василь Величковський народився 1 червня 1903 року у сімї священика. Священичі  свячення Василій отримав з рук Йосифа Боцяна, єпископа Луцького. Отець Величковський працював у Ковелі, по всій Волині та Поліссі з 1928 – 1935 роки. Стараннями та здібністю саме Величковського Редемптористи у Ковелі отримали для своєї праці недіючий храм, який став осередком церковного життя. Блаж. Василій на місійних теренах заснував та збудував понад 20 нових парафій та каплиць-церковць. У 1963 році Патріарх Йосиф Сліпий перед від’їздом до Риму висвятив у Москві, в готелі отця Величковського на Єпископа Луцького та передав йому повноваження Глави УГКЦ в Україні. Апостоли святого єднання Миколай Чарнецький та Василій Величковський із співбратами редемптористами ревно, старанно та невтомно працювали для Люду Божого на Волині, Поліссі та Підляшші довгі роки. Вінцями їх праці стали мученицькі вінки. Вдячні нащадки та співбрати ЧНІ збудували у 2009 році в Ковелі храм та монастир на честь блаж. Миколая Чарнецького, тож годилося щоб постав і другий храм на честь блаж. Василія Величковського.

Повідомив о. Євген Задорожний, ЧНІ


ПУБЛІКАЦІЇ

Де можна зустріти Бога? (про те, що Церква – це не лише стіни храму)28 листопада

У 29-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ запропонував подивитися на Христову Церкву як на...

МЕДІА
Prev Next