АКТУАЛЬНО

У Лісабоні відслужили екуменічну Панахиду з приводу 80-х роковин Голодомору

Вівторок, 26 листопада 2013, 13:25
У Лісабоні (Португалія) відслужили екуменічну Панахиду з приводу 80-х роковин Голодомору 1932-1933 років у храмі Санта Марія де Белень при монастирі ієронімітів. На заході було понад 500 осіб. Про це повідомляє Інфоцентр ПМВ УГКЦ.

Очолив Панахиду римо-католицький Патріарх і голова Конференції Єпископів Португалії Дон Мануел Клементе. З ним співслужив владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, владика Йосиф (Мілян) разом із 11 священиками Капеланії УГКЦ у Португалії. Співслужили також представники Православної Церкви Вселенського Патріархату, єпископ Іспанії і Португалії Полікарп із трьома священиками. У вшануванні пам'яті жертв Голодомору також взяв участь Папський нунцій у Португалії. 

У своїх проповідях Патріарх Лісабона і владика Йосиф (Мілян) звернули увагу на те, що річниця Голодомору є часом великої скорботи і туги за тими, які невинно загинули, а також важливим моментом для розуміння, що життя людини -  дар Божий. І ніхто не має права його знищувати. А брак правдивої любові й розуміння в нашому суспільстві часто є причиною багатьох бід.

Екуменічна Панахида стала заходом національного рівня. Крім українців, які з’їхалися з усієї Португалії, на молитві були представники дипломатичного корпусу і звичайні португальці. Зазначимо, що Португалія офіційно не визнала Голодомор геноцидом, проте португальське суспільство до цього, фактично, готове.

Департамент інформації УГКЦ

 

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Володимир Стернюк. Двадцять років від дня смерті29 вересня

Сьогодні двадцять третя річниця із дня смерті митрополита Володимира Стернюка. Про його життя і діяльність у цій статті.

МЕДІА
Prev Next