У Львівській архиєпархії учасникам курсу «Нова євангелізація – відповідь на виклики часу» розповіли про звільнення від залежностей
Четвер, 14 листопада 2019, 08:39 У вівторок, 12 листопада 2019 року, відбулася чергова зустріч курсу «Нова євангелізація – відповідь на виклик часу» в рамках Інституту постійної формації Львівської архиєпархії.



-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Сто двадцять студентів Львівської семінарії отримають стипендії від благодійників – учасників «Різдвяної просфори»
- Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
- «Дударик» запрошує на нову програму «Хор ангелів»
Цього разу захід був присвячений темі «12 кроків звільнення» – програмі, яка допомагає осягнути і перебувати у внутрішньому звільненні від різних залежностей (алкозалежність, трудоголізм, переїдання, ігроманія, шопоголізм тощо), розпізнавати різні співзалежності та нездорові схеми поведінки в житті людей, що мають місце через виховання у дисфункційних сім’ях та вчитися «виходити» із них.
Основна мета програми – повернення своєї свободи, духовне зростання, отримання перемог у ситуаціях, в яких ми раніше терпіли поразки, та віднаходження миру з Богом, позбуваючись фальшивих образів і уявлень про Нього і навчаючись будувати з Ним особисті стосунки довіри й тривати у них:
- із собою, через прийняття себе;
- з іншими, через примирення і надолуження скоєного зла;
- а також підтримувати та передавати мир іншим.
Ця програма є включена у формацію Школи християнського життя і євангелізації (Школи Марії) та діє як окреме служіння у греко-католицьких спільнотах Віднови у Святому Дусі «Благословення» і «Тавор» у Львові. Програму представляла Зоряна Шеремета, яка вже кілька років є відповідальною за це служіння у спільноті «Благословення».
«Особливістю програми «12 кроків звільнення» є те, що вона крім вивчення теорії передбачає практичні заняття, що відбуваються в групах. Група має певні правила, за якими діє (працює). Її веде аніматор, що сам пройшов кроки звільнення і має відповідну формацію. Група потрібна тому, що важко бути чесним із самим собою. Коли людина приходить до усвідомлення, долаючи заперечення, тієї чи іншої залежності чи співзалежності та прагне її позбутися у своєму житті, то потребує підтримки від інших осіб. Наявність «супутників» у групі робить нас чесними і підзвітними, дає змогу поглянути на себе збоку. Аніматор на групі не навчає, а веде і є відповідальним лише за створення безпечної атмосфери любові і прийняття та забезпечує супровід, який є необхідним, щоб не знеохотитися і не зійти з цієї дороги, – зазначила Зоряна Шеремета. – В основі процесу звільнення є особиста співпраця людини з Богом, який є єдиним джерелом внутрішньої свободи. Величезна цінність програми кроків звільнення полягає в тому, що вони провадять до здорової духовності, побудови особистих стосунків з Богом, вміння слухати та виконувати Божу волю.
Програма «12 кроків звільнення» передбачає наступні кроки:
Крок перший: Ми визнали своє безсилля перед своєю залежністю – наші життя стали некерованими.
«Бо не роблю добра, що його хочу, але чиню зло, якого не хочу» (Рим. 7, 19).
Крок другий: Прийшли до віри в те, що є Сила могутніша, ніж ми самі, здатна повернути нас до нормального життя.
«Нещаслива я людина! Хто мене визволить від тіла тієї смерти? Дяка хай буде Богові через Ісуса Христа, Господа нашого!» (Рим. 7, 24–25а).
Крок третій: Вирішили настільки довірити Богові турботу про свою душу і своє життя, наскільки ми зрозуміли Його.
«Тож благаю вас, брати, на милість Божу, віддати тіла ваші як жертву живу, святу, приємну Богові: богослужбу від вас розумну» (Рим. 12, 1).
Крок четвертий: Ретельно і неупереджено досліджували себе.
«Розвідаймо тільки дороги наші й дізнаймо, повернімося до Господа!» (Плач Єр. 3, 40).
Крок п’ятий: Визнали перед Богом, собою і людьми справжню природу своїх помилок.
«Сповідайте, отже, один одному гріхи ваші й моліться один за одного, щоб вам видужати. Ревна молитва праведника має велику силу» (Як. 5, 16).
Крок шостий: Повністю готові до того, щоб Бог усунув усі наші недоліки.
«Смиріться перед Господом, і він вас підійме!» (Як. 4, 10).
Крок сьомий: Смиренно попросили Його усунути наші недоліки.
«Окропи мене іссопом, і я буду чистий, обмий мене, і я над сніг буду біліший» (Пс. 51, 9).
«Серце чисте створи мені, Боже, і дух потужний віднови в нутрі моїм» (Пс. 51, 12).
Крок восьмий: Склали список людей, яким заподіяли зло, і готові до примирення з кожним із них.
«І як бажаєте, щоб вам чинили люди, чиніть їм і ви так само» (Лк. 6, 31).
Крок дев’ятий: Зробили все можливе, щоб відшкодувати завдану цим людям шкоду, за винятком випадків, коли це може зашкодити їм або іншим.
«Коли, отже, приносиш на жертовник дар твій і там згадаєш, що твій брат має щось на тебе, зостав там перед жертовником твій дар; піди, помирись перше з твоїм братом і тоді прийдеш і принесеш дар твій» (Мт. 5, 23–24).
Крок десятий: Продовжили досліджувати себе і відкрито визнали ті випадки, коли були неправі.
«Якже ми визнаємо гріхи наші, то він - вірний і праведний, щоб нам простити гріхи наші й очистити нас від усякої неправди» (1 Ів. 1, 9).
Крок одинадцятий: Молилися і роздумували, щоб повніше контактувати з Богом, настільки, наскільки ми зрозуміли Його, благаючи про те, щоб Він відкрив нам Свою волю щодо нас і дав нам сили виконати її.
«Вислухай, Господи, мої глаголи, зверни увагу на моє зідхання. Прислухайся до голосу мого благання, царю мій і Боже мій! До тебе бо молюся» (Пс. 5, 2–3).
«Вкажи мені, о Господи, твої дороги, навчи мене, де твої стежки» (Пс. 25, 4).
Крок дванадцятий: Здобувши духовне пробудження як результат цих кроків, ми намагаємося донести цю звістку до інших людей і в усьому дотримуватися цих принципів.
«Ісус же приступив і промовив до них: «Дана мені всяка влада на небі й на землі. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав. Отож я з вами по всі дні аж до кінця віку» (Мт. 28, 18–20).
P.S. Незабаром у книгарні «Назарет» з’являться Книга-посібники для праці в групах за програмою 12 кроків звільнення «ПОВЕРНЕННЯ ДО ДОМУ ОТЦЯ», а також зошит для аніматора з матеріалами та порадами для проведення груп - https://www.facebook.com/nazaret.shop/ .
Олеся Колос,
секретар Ради з питань євангелізації
- «Покаяння – це не тільки жаль за гріхи, покаяння – це навернення», – Блаженніший Святослав у неділю про блудного сина28 лютого
- «Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
- #ТижденьУГКЦ: візит голови ПМВ до Молдови, вшанування Небесної сотні, 150-літній ювілей Лесі України та дві зустрічі Глави УГКЦ27 лютого
- Глава УГКЦ: «Блаженніший Любомир, як новітній кобзар, залишив нам цілий епос християнської культури, добра, правди та миру»27 лютого
- «Леся Українка каже нам: не закривайтеся в храмах, але наповнюйте суспільство справедливими принципами», – Глава УГКЦ26 лютого

«Символ віри»: хто такий Святий Дух?27 лютого
У 41-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Глава УГКЦ роздумав над восьмим членом «Символу віри»: «І в...
-
«Для злочинців, грішників і тих, які не шукають правди, другий прихід Христа буде страшним судом», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького
-
«Завдання ініціативи "Вервиця єднає" – спільна щоденна молитва вірних УГКЦ у всьому світі», – о. Ігор Яців
-
«Віра у воскресіння Ісуса Христа є необхідною умовою спасіння людини», – Блаженніший Святослав у катехизі
-
«Прощання з колядою» провели в Українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі
-
Курси «Дар життя»: говоримо про батьківство у Бозі і наповнення його Духом Святим
-
«Важливо не піддаватися ні скепсису, ні страху», – фахівці Шпиталю Шептицького про COVID-19
-
У Парижі провели Собор єпархії Cвятого Володимира Великого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ в коронавірусному світі»
-
«Карантин – лакмусовий папірець: він виявив проблеми, визнання яких ми старанно уникали», – психолог Лідія Кондратик
-
Життя у вірі та жертовність були фундаментом служіння Блаженнішого Любомира Гузара
-
Глава УГКЦ: «Мій дідусь завжди казав, що треба шукати в житті те, що ні вогонь не спалить, ані злодій не вкраде. Тому нас вчили вірити в Бога»
-
Про Блаженнішого Любомира говорили у програмі «Добра розмова»
-
«Мудреці бачили людську природу Христа, але вклонялися Йому як живому предвічному Богові», – Глава УГКЦ у катехизі
-
«Чи нам болить теперішній стан роз’єднання?» – владика Богдан Дзюрах під час молитви за єдність християн
-
«Велике свято – це літургійний спомин про велику подію, переживання її щоразу по-новому», – богослов Максим Тимо