АКТУАЛЬНО

У Львівській Ратуші відбулась відкрита дискусія «Церква Майдану. Що змінилось?»

П'ятниця, 23 лютого 2018, 12:15
22 лютого 2018 року у Львівській міській раді відбулась відкрита дискусія «Церква Майдану. Що змінилось?» у межах загальноміського медіапроекту «Духовна велич Львова». В дискусії взяли участь представники духовенства різних конфесій, богослови, науковці, історики, студенти, журналісти. Учасників дискусії привітав міський голова Львова Андрій Садовий.

Під час дискусії проаналізували досвід та духовний вимір Майдану, осмислили  уроки совісті й гідності, які були засвоєні у ті часи. Про досвід київського Майдану розповів о. д-р Михайло Димид, професор кафедри пасторального богослов’я УКУ. Про молитву на Майдані, про те, як ділитись духовним досвідом з іншими, – єпископ-помічник Львівської Архидієцезії РКЦ Едвард Кава. Про досвід локальних духовних майданів у містах –Владика Димитрій (Рудюк), Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП. Про Майдан як трамплін для розвитку Церкви – Мирослав Маринович, проректор Українського Католицького Університету.

«Пам’ятаючи, згадуючи і молячись за тих хлопців, яких сьогодні нема, ми усвідомлюємо, що вони всі не йшли для того, щоб змінити одного керівника держави на іншого. Всі йшли на Майдан, тому що хотіли змін. Я думаю, що ці зміни залежать від кожного з нас. Дай Бог, щоб в наших думках й помислах було добро і велика сила міняти цю реальність, яку ми маємо, і творити реальність завтрашнього дня, за яку хлопці віддали своє життя», – сказав на зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

«Ця відкрита дискусія – наш обов’язок та можливість згадати про трагічні й водночас героїчні події, які відбувались на Майдані чотири роки тому. Така ініціатива є надзвичайно важливою у житті нашого міста та цілої України. Адже не маємо права забувати про подвиг, про мужність, про важливу об’єднуючу роль Церкви під час тих подій. Майдан став площиною для відновлення єдності українського суспільства, його духовної величі та моральної зрілості», – зазначив співорганізатор заходу Петро Залуга.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

Праведник України, парох Майданека, покровитель греко-католицьких священиків: штрихи до портрету блаженного Омеляна Ковча25 березня

Цього року припадає 135-річчя з дня народження блаженного священномученика Омеляна Ковча та 10-та річниця проголошення покровителем...

МЕДІА
Prev Next