АКТУАЛЬНО

У Львівському соборі Святого Юра звершать Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 30-річчя легалізацїі УГКЦ

П'ятниця, 13 вересня 2019, 10:12
17 вересня у Львівському архикатедральному соборі Святого Юра о 18:00 буде звершена Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ.

Парафіян запрошують долучитися до спільної подячної молитви за дар свободи Церкви.

У цей день вірні згадають декілька знакових подій в історії УГКЦ.

Сто двадцять років тому, 17 вересня 1899 року, у Львові, у соборі Святого Юра, відбулася єпископська хіротонія Андрея Шептицького, а вже за тиждень, 24 вересня, – його інтронізація на Станіславівську катедру.17 вересня 1989 року у Львові після недільної Літургії, яку відслужили на площі біля обкому компартії тридцять вісім священників невизнаної владою катакомбної Церкви, відбулася масова маніфестація до собору Святого Юра за легалізацію УГКЦ. За різними підрахунками в поході взяло участь від двохсот до трьохсот тисяч галичан. Коментатори радіо «Свобода» влучно зазначили, що «такі події змінюють політичний клімат в Україні» та, що «питання легалізації УГКЦ вирішено фактично, залишилось його оформити тільки юридично». Того ж вечора, у 50-річчя традиційного радянського свята «Возз’єднання Західної України з СРСР» (т. зв. «Золотий вересень»), тисячі людей на вулицях й у вікнах домівок запалили жалобні свічки на вшанування пам’яті загиблих від комуністичних репресій. «Масштабність акції за її впливом на суспільні процеси була такою потужною, що у Львові лише за жовтень з компартії вийшла тридцять одна тисяча членів, а Щербицький зрікся влади», – писав один з її організаторів Іван Гель.

Того дня довкола Львова було стягнено війська і танки. І тільки рішуча позиція тодішнього мера Богдана Котика та рішення депутатів міської ради не допустили їх введення до міста. Подібні маніфестації відбулися 1 жовтня в Івано-Франківську, 14 жовтня – у Тернополі, 26 жовтня – повторно у Львові, перед зустріччю в Римі Папи Івана Павла ІІ та Михайла Горбачова.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

«Екуменічна діяльність Блаженнішого Любомира Гузара», - о. Ігор Шабан в проєкті «Сім штрихів до портрету»27 жовтня

«Екуменічна діяльність Блаженнішого Любомира Гузара», - о. Ігор Шабан в проєкті «Сім штрихів до портрету». Автор: протоієрей Ігор Шабан,...

МЕДІА
Prev Next