АКТУАЛЬНО

У Львові дискутуватимуть про Церкву Майдану

Вівторок, 20 лютого 2018, 13:17
У четвер, 22 лютого 2018 року, в малій сесійній залі Львівської міської ради відбудеться відкрита дискусія «Церква Майдану. Що змінилось?» у межах загальноміського медіа-проекту «Духовна велич Львова».

Модератором заходу виступить  кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач кафедри нових медій факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка  Юліана Лавриш. У пленарній частині заходу візьмуть участь: професор кафедри пасторального богослов’я УКУ о. д-р Михайло Димид з доповіддю «Досвід київського Майдану: оцерковлення священика і мирянина»; Єпископ-помічник Львівської архидієцезії РКЦ Едвард Кава, який говоритиме про молитву на Майдані і те, як ділитись духовним досвідом з іншими; Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП владика Димитрій (Рудюк) розмірковуватиме про досвід локальних духовних майданів і чому вони були  необхідні містам; проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович представить Майдан як трамплін для розвитку Церкви і поділиться своїми думками щодо  пошуку трампліна за відсутності Майдану.

У рамках дискусій розглядатимуться такі питання: чому під час Майдану відбувалися богослужіння за одним престолом? Що змінилось?; Богослов’я Майдану: уроки для духовенства і вірних; Як досвід Майдану може впливати на міжконфесійне і міжрелігійне порозуміння в Україні?; Громадянське суспільство в контексті постмайданних подій: як впливає духовний чинник на творення нового соціуму?; Чи готове суспільство після Майдану вповні зрозуміти проблему Помісної Церкви? Які є перешкоди?

«Ця відкрита дискусія – наш обов’язок та можливість згадати про трагічні й водночас героїчні події, які відбувалися на Майдані чотири роки тому. Така ініціатива є надзвичайно важливою в житті нашого міста та всієї України. Адже не маємо права забувати про подвиг наших співвітчизників, про мужність, яку вони виявили, та важливу об’єднуючу роль Церкви під час тих подій. Також дискусія, яку плануємо провести 22 лютого, допоможе нам глибше проаналізувати досвід та духовний вимір Майдану, осмислити уроки совісті й гідності, які ми засвоїли у ті часи. Майдан став площиною для відновлення єдності українського суспільства, його духовної величі та моральної зрілості», – закцентував співорганізатор заходу Петро Залуга.

Західне бюро «Живого ТБ» www.velychlviv.com

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у день свята Воздвиження чесного і животворного Хреста28 вересня

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят у році – Воздвиження чесного і животворного Хреста.

МЕДІА
Prev Next