АКТУАЛЬНО

У Львові презентуватимуть першу біографію Климентія Шептицького

Четвер, 20 грудня 2018, 15:26
У суботу, 22 грудня 2018 року, в соборі Святого Юра у Львові відбудеться презентація першої біографії блаженного священномученика Климентія Шептицького «Казимир граф Шептицький – отець Климентій: польський аристократ, український ієромонах, Екзарх Росії та Сибіру, архимандрит студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви».

Монографія видана до стоп’ятдесятиліття блаженного священномученика Климентія Шептицького, яке громадськість відзначатиме 17 листопада 2019 року. Автором видання є науковець, доктор філософії Іван Матковський – працівник кафедри політології та міжнародних відносин НУ «Львівська політехніка». Публікація висвітлює всі періоди життя видатного церковного діяча Климентія Шептицького, які представлені у сімнадцяти розділах. Видання проілюстроване фотографіями та графікою з архіву «Фундація родини Шептицьких», о. Юстина (Юрія Бойка), родини Матковських та Новаківських, Лесі Квик, Романа Метельського, архівів «Narodowe Archiwum Cyfrowe», «Muzeum Narodowe w Warszawie», «Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona (CBN)», з приватних збірок Андрія Олійника і Юрія Завербного.

Окрім біографічної частини дослідження, автор та упорядник д-р Іван Матковський долучив до видання спогади про братів Шептицьких родичів і сучасників. Уперше українською мовою тут опубліковано спогади Адама Ротфельда, якого брати Шептицькі врятували у часи Голокосту.

Видавці біографії – родина Матковських та Новаківських, проект яких підтримала низка відомих на Львівщині меценатів і підприємців. До видання наукового дослідження долучився Постуляційний центр монастирів Студійського уставу на чолі з ієрм. Юрієм Бойком, завдяки якому підготовка видання була підтримана не тільки архівними документами, а й фінансово.

Це перша опублікована біографія бл. свщмч Климентія (д-р Казимир граф Шептицький) – блаженного Католицької Церкви та Праведника народів світу, католицького Екзарха Великої Росії та Сибіру, архимандрита студитів, замордованого у Володимирі-над-Клязьмою (РФ) у «владімірському централі».

Організатори презентації та видавці сподіваються, що постать бл. свщмч Климентія Шептицького зацікавить однаковою мірою світських і духовних осіб, приклад його життя буде повчальним для політиків і громадських діячів, організаторський і підприємницький хист стане взірцем для бізнесменів, жертовність світитиме для чернецтва та кліру, для українця він залишатиметься ієромонахом і братом митрополита Андрея, для поляка – аристократом, для німця – австрійським політиком, а для юдея – Праведником народів світу, для християн – апостолом, який нестиме Благу Вістку та Слово Боже для народу, серед якого виріс, та з якого не походив, греко-католик з вибору, студит за покликанням – бл. свщмч. Климентій постане на сторінках видання перед вченими, істориками, політологами та богословами, щоб зацікавити своїми поглядами та прикладом блаженного життя.

 Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

Слово Глави УГКЦ під час святкування 120-річчя присутності українських студентів-теологів та української громади в Інсбруку09 листопада

Слово Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава на богословському факультеті Інсбруцького...

МЕДІА
Prev Next