АКТУАЛЬНО

У Львові провели духовно-мистецьку програму «Божий Агнець», присвячену 30-літтю виходу УГКЦ із підпілля

Четвер, 07 листопада 2019, 10:29
Нещодавно у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулась духовно-мистецька програма «Божий Агнець», присвячена 30-літтю виходу УГКЦ із підпілля та блаженному священномученику Омеляну Ковчу.

Співорганізатори заходу – Львівська архиєпархія УГКЦ, Львівська обласна державна адміністрація, Фундація «Андрей», Клуб української греко-католицької інтелігенції.

Духовно-мистецька програма «Божий Агнець» – авторський проєкт Народних артистів України Галини та Лесі Тельнюк, що прозвучав у супроводі симфонічного оркестру та хору Заслуженої академічної капели «Трембіта».

Програма складалась із трьох блоків: «Життя», «Мучеництво» і «Воскресіння». За задумом режисера Михайла Перуна – це відображало життєвий та мученицький шлях УГКЦ. Назва є символічною, бо Божий Агнець – Ісус Христос був розп’ятий за гріхи світу, але Він Воскрес і подарував людям життя, як і УГКЦ, що пережила свою ліквідацію Радянською владою у 1946 року, але, попри все, змогла відродитись.

Музичну частину гармонійно доповнювало слово читця – заслуженої працівниці культури України Марії Христинич, що зробила історичний ракурс про діяльність, катакомбний період та воскресіння УГКЦ. Відео-інсталяція, укладена Святославом Козаком, візуально доповнювала головні віхи духовно-мистецької програми: діяльність Церкви до Львівського псевдособру, період переслідувань та мучеництва, вихід з підпілля та продовження служіння.

Архиєпископ і Митрополит Львівський владика Ігор Возьняк наголосив:  «Цим мистецьким заходом ми вшановуємо 30-ту річницю виходу із підпілля нашої Церкви, яка була там довгих 44 роки. За ці три десятиліття ми зробили багато, великі кроки уперед. Вірю, що ми розвиватимемось і надалі, заради того, аби засвідчувати, що Церква – це живі люди». Крім того, владика Ігор вручив грамоти особам, які проявили жертовність і підтримку УГКЦ у період підпілля та доклали сил до її розвитку в незалежній Україні.

Також на події були присутні представники місцевої та обласної влади, які вручали нагороди окремим представникам духовенства та монашества нагороди за жертовну релігійну діяльність, вагомий внесок у розвиток духовності української нації та з нагоди 30-річчя виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви.

В рамках заходу за участі митрополита Львівського та перших осіб області та міста, відбулось також погашення марки і поштівки приурочене 30-річчю виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви. На марці зображено Собор Святого Юра, як символ відродженої Церковної структури, авторства Михайла Марка, а на поштівці знаменна світлина зі зображенням учасників голодування на Красній площі в Москві 1989 року: о. Ігоря Возьняка, ЧНІ (тепер архиєпископа і митрополита Львівського), єпископа Филимона Курчаби, єпископа Софрона Дмитерка, єпископа Павла Василика, о. Володимира Війтишина (тепер архиєпископа і митрополита Івано-Франківського)та о. Григорія Сімкайла, які поїхали в столицю СРСР домагатися легалізації УГКЦ.

Нагадаємо, від 16 жовтня до 12 листопада у Львові відбувається низка заходів, які присвячені 30-літтю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля, вшанування 75-річчя відходу до вічности праведного Митрополита Андрея Шептицького, вшанування блаженного священомученика Омеляна Ковча: екскурсії Митрополичими садами, паломництва до крипти Архикатедрального Собору св. Юра, святкові і поминальні Богослужіння, відкриття пам’ятної таблиці на фасаді храму Преображення Господнього у Львові, а також події в межах окремих парафії чи деканатів, у навчальних закладах, бібліотеках та культурних центрах міста.

 Пресслужба Львівської архиєпархії


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next