АКТУАЛЬНО

У Львові провели тренінг: "Формація активних членів парафіяльних рад"

Четвер, 23 червня 2016, 22:16
21-23 червня у Патріаршому домі, що у Львові, відбувся тренінг для єпархіальних та екзархальних координаторів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства на тему: "Формація активних членів парафіяльних рад". Програма була насичена доповідями експертів, працею в групах, вивченням методів молитовного читання Святого Письма, спільною молитвою.

Першого дня тренінгу отець Василь Білаш, голова Комісії УГКЦ у справах мирян, впровадив учасників в ідею проекту, його цілі та завдання, а Назарій Петрів, аспірант богословʼя у спеціалізації історії Церкви, зробив екскурс в історію нашої Церкви від зародження християнства в Україні до воскресіння з підпілля.

Наступний день розпочався з доповіді Ольги Сороки, магістра та ліценціанта пасторального богословʼя Католицького університету Лювену (Бельгія), на тему: "Природа та місія парафії", після якої було запропоновано працю в групах. Вона передбачала аналіз можливого викривленого розуміння природи та місії парафії священиками, "церковними братствами" і незаангажованими мирянами за See-Judge-Act-Celebrate моделлю. Напрацювання цієї дискусії надалі будуть опрацьовані для посібника з формації членів парафіяльних рад.

Отець Михайло Гарват як член робочої групи стратегії "Жива парафія –– місце зустрічі з Живим Христом" розповів про матеріали стратегії, завдання та про потребу створення парафіяльних рад.

Отець-доктор Володимир Ждан, канцлер Стрийської єпархії УГКЦ, допоміг учасникам зрозуміти історичні чинники та відповідно потребу зміни мислення та світогляду, щоб відійти від феномену «церковних комітетів», «старших братств» чи радянських десяток та створити дорадчу спільноту на парафії –– парафіяльну раду. Спільно з отцем Володимиром учасники розглянули парафіяльний правильник УГКЦ та статути пасторальної та економічних рад.

Окрім доповідей тренерів, учасники мали нагоду розважати над біблійним уривком та навчитись методів читання Святого Письма, які представили волонтери Світлана Левандовська, Ольга Оліярник та Лілія Кузьмяк.

Підвівши підсумок трьохденної праці, заслухавши ділення досвідом у створенні парафіяльної ради та скликання парафіяльного собору від о. Ореста Фредини, учасники беруться до напрацювання моделей впровадження програми на місцевому рівні у своїх єпархіях та екзархатах.

Повідомила Ольга Сорока,
секретар-референт Комісії УГКЦ у справах мирян

ПУБЛІКАЦІЇ

Хрещення – початок християнського життя, нове народження з води і Духа10 квітня

У 47-му випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно про важливе» Глави УГКЦ продовжив роздуми про сутністю Таїнств Христової...

МЕДІА
Prev Next