АКТУАЛЬНО

У Львові пройшов другий сезон благодійного заходу українських митців «Таємниці старої Лаври або Молитва до Митрополита»

Понеділок, 13 листопада 2017, 12:54
У Львівській духовній семінарії Святого Духа відбувся другий сезон унікального благодійного заходу «Таємниці старої Лаври або Молитва до Митрополита».

Під час цього заходу митці різних галузей мистецтва у свій спосіб складали молитву до праведного митрополита Андрея Шептицького. Виручені кошти подарували Свято-Іванівській лаврі на віднову старих дерев’яних пам’яток архітектури.

Захід традиційно розпочав духовий оркестр семінарії Святого Духа, який представив свою музичну молитву до Митрополита. Особливим гостем концерту був владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, який виступив із батьківським благословенням і закликом до митців: «Бути «руками», «очима», «ногами» митрополита Андрея і творити добрі справи».

Єрм. Юстин Бойко представив 7 таємниць, які приховує старенька Лавра, заснована Андреєм Шептицьким. А також запросив детально пізнавати історію Лаври під час наукової конференції, яка відбудеться 17-19 листопада 2017 року.

Під час заходу було виставлено для огляду макети дерев’яних зниклих церков «Поема в дереві» п. Михайла Яськовича.

«Митрополит Андрей дуже любив художників, вбачав у них високодуховних людей, підтримував і розвивав їх таланти. Проте мало хто знає, що граф Андрей Шептицький також дуже любив малювати. У рамках другого сезону «Молитви до Митрополита» учасники мали унікальну можливість побачити полотна, намальовані пензликом владики, і почути презентації його творів з уст генерального директора Львівського  національного музею імені Андрея Шептицького, заслуженого працівника культури п. Ігоря Кожана. Ці два твори експонувалися у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа, і кожен, хто бажав, міг побачити харизму перегінського бойка і ніжність неба у пейзажі. Владика високо цінував талант, і цього вечора художники склали в пожертву Митрополиту найкращі свої полотна, щоб у такий спосіб долучитися до відродження Свято-Іванівської лаври», – розповіла організатор Олена Білоус.

Художники, які з любов’ю надали свої полотна для благодійної справи – це п. Люба Лебідь-Коровай, п. Тарас Лозинський, народний художник п. Петро Сипняк, заслужений художник п. Теодозій Салій, заслужений діяч мистецтв Орест Скоп, п. Петро Сметана, п. Вікторія Шатківська, п. Уляна Слюсар та інші. На завершення заходу виступила капела «Дударик».

Довідка:
Проект «Молитва до Митрополита або Таємниці старої Ларви» – благодійний проект Олени Білоус та львівських митців на підтримку відновлення дерев’яних архітектурних пам’яток, які належать Свято-Іванівській лаврі та Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького. Вперше захід відбувся 19 лютого 2017 р. В одному проекті організатори поєднали виставку сакрального мистецтва, олійного живопису, конференцію, молитву і концерт. «В нашому цеху працюють флористи і художники, музиканти і вокалісти, і все це для того, щоб відновити спадщину владики Андрея», – зазначає ініціатор заходу Олена Білоус. Ідея благодійного проекту визріла під час наукової конференції «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина митрополита Андрея» під час святкування 150-літнього ювілею від дня народження праведного митрополита Андрея Шептицького. Благодійний захід музичним супроводом підтримала вокальна формація «Пікардійська Терція» та духовий оркестр семінарії, які підготували для цієї події новий репертуар.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ugcc.lviv.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Слово Блаженнішого Святослава під час зустрічі координаторів програми «Жива парафія»13 грудня

Церква — це спільнота живого Христа, Його містичне Тіло, продовження в часі й просторі таїнства Воплочення та єдності всіх людей у Христі. На...

МЕДІА
Prev Next