АКТУАЛЬНО

У Львові відбулася міжнародна наукова конференція, присвячена партикулярному праву Східних Церков

Четвер, 28 березня 2019, 19:33
26-27 березня 2019 року у Львові відбулася Міжнародна наукова конференція з канонічного права на тему «Сучасний розвиток законодавства Східних Католицьких Церков».

Науковий захід, організований спільними зусиллями кафедри пасторальної теології Українського католицького університету (Львів), Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ і Товариства українських каноністів зібрав у стінах Філософсько-богословського факультету спеціалістів з канонічного права з України, Угорщини, Румунії та Італії. Учасники конференції обговорювали актуальну, як з наукової, так і з душпастирської точки зору тему розвитку власного церковного законодавства в окремих Східних Католицьких Церквах.

З доповідями на конференції виступили: єпископ Джіорджіо Галларо (Італія), професори Вілліам Блайзіффер (Румунія), Петер Шабо (Угорщина), Томаш Хорват (Угорщина) та Андрій Танасійчук (Україна). Кожен із доповідачів представив учасникам наукового форуму актуальні проблеми розвитку партикулярного права власних Церков. Про важливість, актуальний стан розвитку помісного права УГКЦ і процес кодифікації повного його збірника доповідав о. д-р Андрій Танасійчук. Автор не лише окреслив історію та сучасний стан процесу опрацювання єдиного збірника церковного законодавства УГКЦ, а й звернув увагу присутніх на деякі актуальні проблеми, які постають перед Українською Церквою в площині канонічного права, і запропонував можливості їх вирішення.

Важливо зазначити, що після кожної доповіді проводилася дискусія, до якої долучилися всі учасники зустрічі.

На закінчення заходу головний організатор дійства, о. д-р Михайло Димид, професор канонічного права при УКУ, зазначив, що проведення такої міжнародної наукової конференції у Львові дало можливість українським каноністам запозичити досвід представників інших Східних Католицьких Церков, який згодом вони зможуть використати. Ця наукова зустріч стала також позитивним свідченням інтенсивного розвитку української каноністики.

Прес-служба канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона07 серпня

Звернення Блаженнішого Святослава до свята Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

МЕДІА
Prev Next