АКТУАЛЬНО

У Львові відкрили меморіальну таблицю єпископу Йосифу Шумлянському

Понеділок, 16 вересня 2013, 14:12
14 вересня, на нижній стіні Свято-Юрського церковного комплексу, що в м. Львові, урочисто відкрили пам’ятну таблицю, присвячену єпископу Йосифу Шумлянському та 330-річчю Віденської битви.

Як повідомили в прес-службі Львівської міської ради, пам’ятну таблицю відомому ієрарху, церковному діячеві кінця XVII – початку XVIII ст. єпископу Йосипу Шумлянському встановили на мурованій огорожі архикатедрального собору Святого Юра з ініціативи ГО «Спільнота» та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові. Загалом же ця таблиця присвячена всім українцям, котрі брали участь у знаменитій Віденській битві 1683 року.

"Установленням цієї пам’ятної таблиці пригадується історія 330-річної давнини (1683 р.), що відбулася під Віднем як оборона Європи від завойовницьких походів Османської імперії. Це були дуже неспокійні та нелегкі часи в політиці та народі. Чому ця таблиця встановлена на цій стіні? Тому що львівський єпископ Йосиф Шумлянський у 1683 році несподівано змінив єпископську рясу на військові обладунки та очолював приведену зі Львова хоругву панцерних кіннотників, що складалася з 88 чоловік. Цим причинився до оборони Відня та Європи" - сказав владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, у своєму слові з нагоди відкриття меморіальної таблиці.

На завершення свого виступу ієрарх подякував усім, хто спричинився до виготовлення цієї таблиці та пам’ятає про важливі історичні події в житті м. Львова: "Дякую усім людям доброї волі, які пам’ятають про цю важливу дату та постаралися про виготовлення цієї таблиці!"

Також в урочистому відкритті цієї історичної пам’ятки взяли участь представники міської влади та Почесного консульства Австрійської Республіки у Львові.

 

Прес-служба Львівської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

«Вірую, поможи моєму невірству!» — проповідь Блаженнішого Святослава у Четверту неділю Великого посту 30 березня

Те, що ми сьогодні бачимо як чудо оздоровлення юнака найкраще нам пояснює апостол Павло, кажучи: «Сила Божа проявляється у моїх немочах»....

МЕДІА
Prev Next