АКТУАЛЬНО

У Львові відкрили виставку до сторіччя святого папи Івана Павла ll

Середа, 21 жовтня 2020, 09:12
19 жовтня 2020 року у Львівському музеї історії релігії відкрили виставковий проєкт «Він змінював світ», присвячений сторіччю з дня народження св. папи Івана Павла ІІ. Серед експонатів – унікальні дитячі, родинні світлини, портрети Івана Павла IІ, скульптура, пам’ятні медалі, монети, марки та особисті речі святого.

Гостями заходу були  архиєпископ та митрополит Львівський Ігор Возьняк, референт католицьких  ЗМІ  у Львівській архидієцезії о. Олександр Кусий.

Про Івана Павла ІІ владика Ігор згадує як про сучасного святого й називає його всесвітнім папою: «Папу Івана Павла ІІ згадуємо як сучасного святого, що жив ще в наші часи й служив Церкві. Жоден зі  святих отців не об’їхав стільки  країн світу, як це зробив святий Іван Павло ІІ. Його можна назвати «всесвітнім Папою», який любив людей, а люди любили його. Він усіх зустрічав із відкритими обіймами. Папа показав нам: щоб стати святим,  не потрібно здійснювати великих чи мученицьких подвигів. Він довів, що можливо бути святим у сучасному світі, дотримуючись Божого Закону і люблячи ближнього». 

Наприкінці владика навів життя святого як приклад для наслідування і звернувся з побажанням: «Наслідуймо святих. Ми не станемо папами, але благородне життя всім є під силу. Нехай наше життя буде праведним, щоб ми вдостоїлися зустрітись зі святим у небі».

До виставкового проєкту долучився митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, який був особистим секретарем святого. Він поділився особистими речами Папи, які можна побачити усім охочим. Його вітальне слово передав отець Олександр Кусий, у якому владика згадує про особливе ставлення папи Івана Павла ІІ до України, зокрема до Львова: «Радію, що сьогодні Львівський музей історії релігії вшановує пам’ять великого папи, проповідника цивілізації любові, який носив у серці Україну та Львів. Ті, хто відвідуватиме цю виставку, сподіваюся, відчуватиме  близькість святого папи та отримає Божу благодать за його заступництвом».

Додамо, що  у Львівському музеї історії релігії виставку планували провести 18 травня – у день народження святого Івана Павла ІІ та в Міжнародний день музею. Через карантинні обмеження проєкт довелося перенести.

Виставка діятиме у Львівському музеї історії релігії  до 31 січня 2021 року.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава у Світлий понеділок – день престольного празника Патріаршого собору05 травня

Хочемо сьогодні в молитві з вдячністю згадати всіх тих, які долучалися, долучаються і ще долучаться до завершення будівництва нашого...

МЕДІА
Prev Next