АКТУАЛЬНО

У Любліні освятили місце під пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу

Понеділок, 25 лютого 2019, 11:05
22 лютого у м. Люблін, на території Концентраційного табору „Майданек”, відбулося освячення місця під будівництво пам’ятника блаженному священномученику Омелянові Ковчу. Обряд освячення провів Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович разом із духовенством.

Участь у цьому заході взяли також семінаристи Люблінської митрополичої греко-католицької семінарії, місцева греко-католицька громада та римо-католицькі отці. До Любліна завітав Президент України Петро Порошенко. Після зустрічі з Президентом Польщі і Литви, які того дня святкували 450-ліття Люблінської унії, після їх спільних відвідин литовсько-польсько-української військової бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, Президент України прибув на Майданек.

З Головою Української Держави прибули також Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр оборони України Степан Полторак, Надзвичайний і Повноважний посол України в Республіці Польща Андрій Дещиця, Генеральні консули України в Любліні і Кракові, інші високодостойні гості. Президент України звернувся до присутніх зі словом, а також процитував лист блаженного Омеляна, написаний до митрополита Андрея. Вельми вдячні за присутність представників влади міста Любліна, які у своїх виступах пригадали про рішення міської Ради про встановлення пам’ятника.

Під час заходу було також вкладено капсулу із підписами священнослужителів, а також присутніх у цей знаменний день україно-польських політиків під фундамент майбутнього пам’ятника.

cerkiew.org


ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, у 20-ту неділю по Зісланні Святого Духа26 жовтня

Лука сьогодні описує подію розпачу, плачу, горя з особливою яскравістю. Каже, Христос разом з учнями приходить до міста Наїн і бачить, що з...

МЕДІА
Prev Next