АКТУАЛЬНО

У м. Бар освятили відновлену могилу воїнів УГА

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 15:09
У середу, 14 жовтня, на свято Покрову Пресвятої Богородиці в м. Бар, що на Вінниччині, відбулося освячення братської могили воїнів УГА, заслужених борців за свободу та кращу долю нашого народу. Ця могила була відновлена спільними зусиллями греко-католицької парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Бар.

З історії відомо, що по завершені Першої світової війни УГА, витіснена польськими військами з Галичини у липні 1919 року, перейшла річку Збруч і поєдналася з військами УНР. І перебували в так званому «чотирикутнику» смерті. Несприятливі природні умови дощової осінньої і зимової пори та неякісне спорядження неабияк ускладнювали ведення захисних боїв. Крім того, в цей час вирувала пошесть плямистого і черевного тифу, через що багато вояків помирало в лазаретах або просто в обозах. Із досліджень краян, у м. Бар знаходився найбільший військовий шпиталь, в якому на той час перехворіло біля 2500 вояків УГА. Невідомо, скільки з них померло і були захоронені на цвинтарі. Відомо, що всіх хоронили в братську могилу. Проте, коли прийшли більшовики, могилу зрівняли, де з часом вона запалася і заросла кущами та стала забутою. І лише у двохтисячних роках цю могилу, за сприянням історика краєзнавця п. Миколи Йолтухівського цю могилу було віднайдено. Цю ідею підтримав місцевий «Пласт», який це місце розчистив та насипав невелику могилу. Молоді юнаки організації «Пласт» під керівництвом їхнього провідника п. Михайла Піддубного вирішили увіковічити цю могилу, поставивши на ній чотириметровий дерев’яний хрест. Цей хрест та могилу на свято Покрови 2010 року освятив о. Мелетій Батіг, ЧСВВ, настоятель місцевої греко-католицької Церкви. Таким чином стрілецька могила, що довгий час була забутою, знову ожила. Проте це був лише перший етап робіт в упорядкуванні могили. Другим і завершальним етапом стало обкладення могили у формі чотирикутної піраміди, викладеної гранітним камінням.

На свято Покрови, по завершенні святочної Літургії та Молебню до Пресвятої Богородиці о. парох Мелетій Батіг, ЧСВВ, разом із братством та представниками громадських організацій, зокрема «Пласт», процесійною ходою вирушили на місцевий цвинтар, де урочисто відправили Панахиду. Опісля всі разом заспівали деякі стрілецькі і повстанські пісні та зробили спільне фото.

Прес-служба Київської архиєпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава в неділю Всіх святих українського народу під час прощі до Зарваниці19 липня

У цю неділю наша Церква святкує пам’ять усіх святих українського народу. Ми згадуємо подвиг життя, плід християнської віри наших...

МЕДІА
Prev Next