У м. Казерті (Італія) урочисто проголосили персональну парафію для вірних УГКЦ
П'ятниця, 27 вересня 2013, 10:21 У неділю, 22 вересня 2013 року, відбулося урочисте проголошення казертянської громади УГКЦ персональною парафією. Цей канонічний статус було надано громаді згідно з декретом єпископа Казерти П’єтро Фаріна від 8 липня цього року. З поміж 140 церковних громад УГКЦ, які діють на території Італії, громада м. Казерти стала першою «українською персональною парафією» наших часів, адже досі існувала лише єдина така парафія Святих мучеників Сергія і Вакха у Римі, заснована 40 років тому стараннями Патріарха Йосифа (Сліпого). Канонічний статус інших спільнот УГКЦ в Італії окреслений як «місії», «ректорії» та «капеланії» для вірних Східної Церкви sui iuris, що діють на території латинської дієцезії.
-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Українські іммігранти з Італії, Іспанії та Франції здійснили четверту прощу до Люрда
- Ієрархи УГКЦ у Західній Європі: «Пасхальний момент перемоги має стати новим стилем нашого життя»
- В єпархії Святого Йосафата в Пармі (США) відбулися великопісні реколекції для молоді
Перед Архиєрейською Божественною Літургією хор заспівав кілька пісень до Пресвятої Богородиці. Після того як о. Ігор привітав у храмі Святого Антонія владику Діонісія, пролунали вітальні слова мера м. Казерти та консула України. Після Літургії канцлер дієцезії Казерти о. Пієтро де Феліче (mons. Pietro Di Felice) зачитав Декрет про заснування української персональної парафії Пресвятої Тройці, після чого пролунали вітання генерального вікарія о. Антоніо Паскуаріелло (mons. Antonio Pasquariello), священиків і представників церковних громад, нагородження іконами італійських священиків та золотим хрестом з прикрасами вікарія. Крім того, було вручено подячні грамоти Апостольського візитатора українським майстрам за жертовну участь у ремонтних роботах у парафіяльному храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, куди переходить українська громада (Chiesadell’'ImmacolataConcezione, Caserta, via San Carlo, 112).
Відтак була сформована процесія з копією Зарваницької чудотворної ікони Богородиці. Під час процесійного походу виконувалися релігійні та патріотичні пісні, були зачитані Євангелії біля школи, міського управління міліції, міськради, катедрального храму Святого архистратига Михаїла.
Дзвони української церкви зустрічали процесію. Владика Діонісій розрізав синьо-блакитні стрічки і, увійшовши першим, благословив свяченою водою відновлену церковцю. Після цього було зачитано Декрет про призначення першого пароха та розпочато обряд його введення.
Обряд введення нового пароха виглядав так. Спершу кандидат, поклавши руку на Євангеліє, відмовляє «Символ віри», присягу вірності виконувати нові обов’язки, покладені на нього Церквою, а відтак відновлює присягу, яку він давав під час ієрейських свячень. Далі канцлер веде нового пароха до кивота, сповідальниці, баптистерію та благословить людей.
Неможливо словами передати все, що відбувалося, адже це був особливий день для українців в Казерті, які, нарешті, мають свій храм (вони ревно трудилися над оновленням цього храму, все зробили, аби свято відбулося).
На завершення у своєму слові парох віддав своє священиче служіння, свою родину та парафіяльну спільноту під покров Зарваницької Божої Матері. Після того кожен підійшов, щоб поцілувати ікону Богородиці, отримати благословення від пароха та пам'ятні образки Пресвятої Тройці.
А на подвір’ї парафіяни підготували частування для всіх гостей свята українськими стравами, солодощами та шампанським.
Повідомила с. Меланія Сидорик, СНДМ
Фоторепортаж та відео Софія Грига
- У Києві вшанують 86-річчя з дня народження Блаженнішого Любомира 22 лютого
- Голова Комісії освіти і виховання Чернівецької єпархії провів семінар для педагогів Глибоцького ліцею 22 лютого
- В Івано-Франківську провели перший обласний молитовний сніданок22 лютого
- Юний науковець – про природоохоронну діяльність УГКЦ22 лютого
- Зустріч богопосвячених осіб Одеського екзархату22 лютого

Вести, слухаючи Бога і ближніх: Інтерв‘ю з владикою Борисом Ґудзяком18 лютого
18 лютого у Ватикані повідомили, що Папа Франциск благословив рекомендацію Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і...
-
“Той, хто знає свої гріхи і прийняв Боже милосердя, буде милосердним до ближнього”, — Блаженніший Святослав
-
«Межі особистості – це відповідальність за своє життя і сценарій для будування повноцінних стосунків із близькими, друзями, світом», - християнський психолог Мирон Шкробут
-
На семінарійний празник до Київської семінарії завітав Блаженніший Святослав разом із членами Постійного Синоду Єпископів УГКЦ
-
Глава УГКЦ: «Ми сьогодні є як Церква, як народ, як держава саме тому, що 50 років тому для нас жив, терпів, вмирав і воскресав патріарх Йосиф Сліпий»
-
У Луцьку відбулася проща монашества УГКЦ
-
«Наша Церква має що сказати, ми маємо чим поділитися як зі Східними Католицькими Церквами, так і з усією Католицькою Церквою», – владика Богдан Дзюрах
-
«Найбільший приклад любові – віддати життя своє за Бога та за Україну», – владика Йосиф Мілян
-
Глава УГКЦ: «Слухаючи кандидатів у президенти, спитаймо в них не про те, що вони мають, а якими вони є»
-
«Україна потребує єдності між християнами, бо від цього залежить наша внутрішня духовна сила!» — Блаженніший Святослав
-
Євангельські роздуми. Неділя по Богоявленні
-
Блаженніший Святослав: «Сьогодні Христос стає у йорданські води, щоб відродити людину»
-
Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ висловилися за поглиблення співпраці між Церквами
-
«2019 рік повинен стати роком діалогу», – Блаженніший Святослав презентував у Києві книгу «Діялог лікує рани»
-
Глава УГКЦ: «Коляда - плід воплочення Євангелії в українську народну культуру»
-
“Ми просимо, щоб коляда об’єднала всіх незалежно від конфесій чи національного походження”, — Глава УГКЦ в Івано-Франківську