АКТУАЛЬНО

У Митрополичих палатах Львова відбулась пресконференція з нагоди відзначення 30-ліття виходу з підпілля УГКЦ

Четвер, 31 жовтня 2019, 10:33
30 жовтня 2019 року в Митрополичих палатах Свято-Юрського комплексу відбулася пресконференція, присвячена серії заходів щодо святкування 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля та постаті блаженного священномученика Омеляна Ковча.

«Наша пресконференція присвячена 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля, а також блаженному Омелянові Ковчу. Знаємо, що 2019 рік є знаковим в УГКЦ, бо Церква у 1989 р. вийшла з підпілля чи, радше, розпочала працю. Ми сьогодні маємо пам’ятну світлину з Москви на Арбаті, на якій зображено єпископів і священників, що, фактично, стало початком молитви й голодування за віднову УГКЦ. Наш владика Ігор є живим свідком тих подій, під час яких греко-католики молитвою і своїми зусиллями зумовили вихід УГКЦ з підпілля», – зазначив директор Фундації «Андрей» Михайло Перун.

Своїми спогадами про буремні часи підпілля поділився митрополит і архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор: «Так, ці події були у травні 1989 р., хоч ми мали їхати ще у березні, але так склалися обставини, що не вийшло нам поїхати. Тому ми поїхали у травні. З нами були три єпископи: Филимон Курчаба, Софрон Дмитерко й Павло Василик – священники Володимир Війтишин (теперішній митрополит Івано-Франківський), світлої пам’яті Григорій Сімкайло і я. Уже тоді починалися такі рухи, що священники наважувалися збирати людей з політичними діячами, щоб молитися в різних місцях. А якраз у 1989 р. ми мали прийом у Верховній раді Радянського Союзу у Москві. Очевидно, що нас не хотіли відразу приймати й через це ми одразу на місці оголосили голодування, чи строгий піст. Через це чиновники з великим незадоволенням прийняли нашу заяву. І відтоді пішов поштовх до легалізації Церкви. Я би це назвав молитовною акцією за вихід греко-католиків з підпілля».

Учасники конференції анонсували духовно-мистецьку програму «Божий Агнець», яка відбудеться у Львівській опері 4 листопада 2019 р. (початок о 18:30). На цю подію будуть запрошені священники, монахи та вірні УГКЦ, а також учасники та свідки підпілля.

«Назва є символічною для УГКЦ, бо Божий Агнець був розп’ятий за гріхи світу. Але він воскрес і подарував життя, як і наша Церква, що була знищена у 1946 р. і змогла відродитися, засвідчивши всім, що Церква – це не будинки, а живі люди, які моляться. Програма буде складатися із трьох блоків:

1) Життя (у Церкві вирує життя, хрещення, Пасха...);

2) Мучеництво (в один день все забороняють);

3) Воскресіння (відродження через вихід людей на вулиці).

Ми стараємось показати цілу Україну, яка зазнала пробудження», – розповів Михайло Перун.

«Цього року відбудеться ще одна важлива подія, про яку я вам скажу трохи наперед – це погашення ювілейної марки, на якій зображено собор Святого Юра як символ нашої УГКЦ, а також ювілейного конверта», – наголосив  Роман Грицевич, голова Клубу української греко-католицької інтелігенції. Пан Роман поділився, що для їхнього клубу цей масштабний захід всеукраїнського рівня є дуже важливим, бо в ньому йдеться про духовність нашого народу.

Співорганізаторами духовно-мистецької програми «Божий Агнець» є Заслужена капела України «Трембіта». Художній керівник Михайло Кулик поділився своїми думками про роботу над мистецькою частиною анонсованої програми: «Дуже добре часом зустрічатися на каві з розумними людьми, бо це приносить добрі плоди. Така зустріч у червні відбулася із сестрами Тельнюк. Під час розмови в нас намалювалася картина такого заходу. Після цього я зустрівся з паном Романом і ми вирішили, що підемо до владики і запропонуємо таку програму. Дякуємо владиці, що нашу ідею сприйняв гарно і виглядає, що цей захід буде знаковим».

Довідка: «Божий Агнець» – авторський проєкт Галі та Лесі Тельнюк, присвячений 30-літтю виходу УГКЦ з підпілля та блаженному священномученику Омеляну Ковчу. Тут, у супроводі оркестру та хору Заслуженої академічної капели «Трембіта», у виконанні солісток прозвучать композиції, у яких на музику покладено вірші християнської тематики. Захід відбудеться 4 листопада 2019 р. у Львівській опері.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://velychlviv.com


ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next