АКТУАЛЬНО

У неділю перед Різдвом УГКЦ втретє відзначить День мігранта

Субота, 27 грудня 2008, 19:16
4 січня 2009 року УГКЦ втретє відзначає День мігранта. Важко переоцінити значення діаспори для збереження і розвитку УГКЦ у ХХ ст. На початку минулого століття Церква активно відгукнулася на потреби тодішньої української еміграції. У кінці ХХ ст. діаспора віддала для Церкви найцінніше – цілу когорту видатних, високоосвічених, професійних людей. Зараз понад 2 млн. українських греко-католиків постійно проживає за межами України, що складає близько третини вірних нашої Церкви. На початку ХХІ ст. перед нами постає новий виклик – 4,5 млн. українців четвертої хвилі міграції потребують об’єднаної турботи Церкви з обох боків океану.
4 січня 2009 року УГКЦ втретє відзначає День мігранта. Важко переоцінити значення діаспори для збереження і розвитку УГКЦ у ХХ ст. На початку минулого століття Церква активно відгукнулася на потреби тодішньої української еміграції. У кінці ХХ ст. діаспора віддала для Церкви найцінніше – цілу когорту видатних, високоосвічених, професійних людей. Зараз понад 2 млн. українських греко-католиків постійно проживає за межами України, що складає близько третини вірних нашої Церкви. На початку ХХІ ст. перед нами постає новий виклик – 4,5 млн. українців четвертої хвилі міграції потребують об’єднаної турботи Церкви з обох боків океану. З благословення Блаженнішого Любомира, Комісія УГКЦ у справах мігрантів запрошує усіх до загально-церковної молитви за мігрантів та членів їхніх родин. "Відстань і час, які розділяють сім’ї мігрантів, створюють значні виклики для витривалості у покликанні до подружжя, що мають суспільний і духовний виміри. Перший вимір відображається у статистиці про кількість розлучень, а також у зростаючій актуальності проблем соціального сирітства (на які вже давно звертають увагу освітяни, психологи та соціальні працівники). Другий вимір містить ключові відповіді на ці виклики. Якщо сім’я буде будуватися на міцному фундаменті християнських цінностей та відкритості на пізнання Живого Бога, то незалежно де буде збудований цей дім, у ньому буде панувати злагода, а плодами будуть опіка та взаєморозуміння у подружжі, і батьків до дітей", –у коментарі для Департаменту інформації сказав Григорій Селещук, голова комісії. Постановою Сорок другої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви (Львів-Брюховичі, 17-18 грудня  2008  р.Б.) до Сугубної ектенії Літургії в День емігранта включено таке прохання: "Ще молимось за братів і сестер наших, які через потреби виїхали за межі України та за їхні родини". До вашої уваги публікуємо переклад Послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди 95 Всесвітнього Дня мігранта та біженця, здійсненний Комісією УГКЦ у справах мігрантів, а також Звернення голови Комісії УГКЦ у справах мігрантів з нагоди відзначення в УГКЦ Дня мігранта.

Департамент інформації УГКЦ

ПУБЛІКАЦІЇ

«Духовне батьківство — про рідних та родину», - п. Марія Рипан, в проєкті «Сім штрихів до портрету» 21 жовтня

Вона наш погляд повертає, насамперед, до родинного коріння Блаженнішого Любомира - Духовного Батька України, кажучи, що Він "походить із...

МЕДІА
Prev Next