АКТУАЛЬНО

У Нью-Йорку відбулася екуменічна панахида за жертв Голодомору

Вівторок, 19 листопада 2019, 09:05
У суботу, 16 листопада 2019 року, у латинській катедрі св. Патрика у Нью-Йорку (США) відбулася екуменічна панахида за жертв Голодомору. Молитву очолили єрархи Української Греко-Католицької Церкви та Української Православної Церкви Америки.

Разом з українською громадою пам’ять жертв Голодомору вшанували представники українського дипломатичного корпусу, американські політики та представники влади Нью-Йорка. Серед присутніх у храмі були ті, хто особисто пережив Голодомор та їхні діти, внуки і правнуки. Захід був організований Українським конгресовим комітетом Америки.

Молитву очолили п’ять архиєреїв: Борис Ґудзяк – митрополит Філадельфійський УГКЦ, Антоній Щерба – митрополит Української Православної Церкви Америки, Павло Хомницький – єпарх Стемфордський УГКЦ, Даниїл Зелінський – архиєпископ Української Православної Церкви Америки та владика Василь Лостен – емерит УГКЦ. Разом з ними молилися священники, диякони та семінаристи обох Церков.

Перед панахидою до присутніх звернувся митрополит Антоній Щерба. У своїй промові він підкреслив важливість вшанування цієї трагедії українського народу. Пам’ятну свічку, хліб та пшеничні колоски принесли учні Української Академії св. Юрія (м. Нью-Йорк).

Андрій Футей, голова Українського конгресового комітету Америки, у слові до присутніх зазначив, що українська громада та приятелі України збираються у цьому храмі, щоб пом’янути жертв Голодомору понад 35 років. Також виступили сенатор Чак Шумер, посол України при ООН Володимир Єльченко та представниця мерії Нью-Йорка Кароліна Рівера.

На завершення митрополит Борис Ґудзяк подякував усім за спільну молитву та зазначив: «Молитва покликана загоїти рани нанесені трагедією Голодомору та відновити справедливість».

Відео можна переглянути тут – https://cutt.ly/feLogYH.

Фото Назарій Дмитерко,
семінарія св. Василія Великого у Стемфорді


ПУБЛІКАЦІЇ

Молитва слухання: як молитися зі Святим Письмом?11 липня

У дев’ятому випуску відеопроєкту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Отець і Глава УГКЦ запропонував глядачам роздумати над...

МЕДІА
Prev Next