АКТУАЛЬНО

У Парижі завершилося соціологічне анкетування серед українських мігрантів

Вівторок, 13 березня 2018, 13:18
У Парижі вперше в історії було проведено соціологічне опитування у формі анонімного анкетування українських мігрантів. Його метою було дослідити траєкторії, стилі життя, світогляди та проблеми людей, які пройшли через досвід міграції з України до Франції.

Організаторами дослідження стали єпархія Святого Володимира Великого в Парижі та кафедра соціології Українського католицького університету, за підтримки Стефана та Володимири Сливоцьких. Організатори підкреслили, що число українських мігрантів, які сьогодні мешкають в Парижі та його околицях, невідоме. За деякими оцінками, ідеться про 15 000 осіб, але ця цифра, імовірно, неточна, оскільки багато людей – нелегали, і не відображені в офіційній статистиці. Декого з них Церква знає як своїх вірних, але значне число мігрантів «невидиме» для церковних і громадських інституцій. «Тому виникла думка зробити повноцінне дослідження з участю кафедри соціології УКУ, щоб максимально зрозуміти, ким є український мігрант у Франці», – зазначає владика Борис (Ґудзяк).

Анонімне анкетування – це перша частина дослідження. Це анкетування протягом двох із половиною тижнів проводили десять студенток УКУ під керівництвом викладача Данила Судина. «Це анкетування відбувалося за стандартним опитувальником, який студентки пропонували мігрантам у місцях їхнього скупчення – в українських храмах і школах, під Посольством України, на громадських заходах тощо. Опитувальник розробила кафедра соціології під керівництвом проф. Оксани Міхеєвої. Було зібрано 627 анкет, здобутих сумлінною працею команди, щирістю українців Парижа та за підтримки духовенства», – зазначив він. Наступний етап дослідження полягатиме в глибинних інтерв’ю з окремими представниками української громади. Перші результати можна очікувати влітку цього року.

Цікавим фактом є те, що подібного дослідження в Парижі ще не проводили ані Церква, ані Світовий конгрес українців, ані громадські організації чи українська чи французька держави. Сподіваємося, що ця церковна ініціатива дасть добрий плід.

 Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.ugcc.fr


ПУБЛІКАЦІЇ

Підсумковий комунікат 22-ї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи17 вересня

З 12 по 14 вересня в Українській папській колегії святого Йосафата в Римі відбулася щорічна Зустріч східних католицьких єпископів Європи....

МЕДІА
Prev Next