АКТУАЛЬНО

У Погінському монастирі отців василіан освятили новий іконостас

Понеділок, 20 листопада 2017, 11:49
17 листопада 2017 року в соборі Погінської Богородиці відбулася Архиєрейська Божественна Літургія та Чин освячення іконостаса. Особливістю цього іконостаса є те, що він містить вишиті ікони та виконаний у гуцульському стилі.

Архиєрейську Службу Божу очолив владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, у співслужінні з протоігуменом провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, настоятелями, ієромонахами Василіанського чину, ректором Івано-Франківської духовної семінарії імені св. Йосафата о. Олесем Будзяком та іншими священнослужителями.

У своїй гомілії владика Василь розповів присутнім про значення іконостаса. «Іконостас нам відкриває милосердне обличчя Бога, який став людиною, щоб спасти кожного з нас». Крім того, іконостас допомагає входженню в простір молитви для особистого переживання Бога.

Проповідник також нагадав про 400-літній ювілей Василіанського чину св. Йосафата. «Розквіт Чину був саме тоді, коли ченці пильнували молитву, приймали Святі Таїнства, жили в Божій ласці і нею ділилися з іншими, тобто проповідували Слово Боже і чинили різні знаки серед народу. Через їхню молитву Господь також звершував зцілення, давав благословення і охороняв людей від усякого лиха».

Владика Василь привітав настоятеля Погінського монастиря о. Никодима Гуралюка, ЧСВВ, який цього дня відзначав 60 рік з дня свого народження. «Дякуємо Богові за дар життя для о. Никодима. Бажаю, щоб він у своєму житті приділяв достатньо часу для молитви», - побажав архиєрей.

Після Божественної Літургії всім жертводавцям і добродіям, які сприяли появі храмового іконостаса, було презентовано грамоти і ювілейні медалі з нагоди 400-ліття Василіанського чину. На завершення на знак вдячності Пресвятій Богородиці усі присутні помолилися біля Погінської чудотворної ікони Божої Матері.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.osbm.in.ua

ПУБЛІКАЦІЇ

Сестра Христофора Буштин: «Запрошуємо першокласників до нової католицької школи Києва»11 червня

Голова Комісії у справах освіти та виховання Української Греко-Католицької Церкви сестра Христофора Буштин Чину сестер служебниць...

МЕДІА
Prev Next