АКТУАЛЬНО

У Полтаві греко-католики освятили вишитий руками іконостас

Понеділок, 02 липня 2018, 12:12
Нещодавно священослужителі Свято-Троїцького храму УГКЦ освятили унікальний для Полтави іконостас.

Його унікальність у тому, що всі ікони вишиті за схемами греко-католицького священика, історика та митця о. Дмитра Блажейовського.

Полтавські греко-католики давно мріяли мати іконостас, який не був би схожий на інші в місті, мав би оригінальність, мистецьке наповнення та сакральний зміст не лише для вірян, а й усіх полтавців. Тому і вирішили вишивати ікони. 

Настоятель Свято-Троїцького храму УГКЦ у Полтаві о. Юрій Кролевський розповідає, що праця над іконами тривала кілька років. У неї вкладено багато ресурсів, часу, фінансів, а особливо – терпеливості та любові: «Передовсім потрібно подякувати парафіянам за жертовність. Адже вони присвятили час і кошти на зведення такого гарного іконостасу». 

Над творенням ікон працювали дві жінки – довголітня парафіянка храму Катерина Якименко та дружина священика Валентина Кролевська.

Одна з майстринь вишитих ікон Катерина Якименко розповідає, що для неї така праця була надзвичайною радістю та натхненням: «Мріяла, щоб у нашій невеличкій церкві з’явився іконостас. Тому прикладала багато зусиль, щоб якнайшвидше вишити ікони. Коли їх вишивала, то постійно молилася».

Сам каркас, тобто основа іконостасу, до якого ввійшли вишиті ікони, звели за кошти та пожертви парафіян храму.

Прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Архиєпископ Борис Ґудзяк про перші 100 днів свого служіння: Близькість і єдність, які я досвідчив, перевищили усі мої сподівання14 жовтня

Перші місяці на посаді для політиків чи урядовців вважають визначальними, стрижневими. Відразу після обрання чи призначення, новачки...

МЕДІА
Prev Next