АКТУАЛЬНО

У Празі відбулася зустріч генеральних секретарів європейських Комісій "Справедливість і мир"

П'ятниця, 20 березня 2009, 17:14
Зустріч генеральних секретарів європейських Комісій «Справедливість і мир» відбулася 6-8 березня 2009 року у Празі (Чеська Республіка).
Зустріч генеральних секретарів європейських Комісій «Справедливість і мир» відбулася 6-8 березня 2009 року у Празі (Чеська Республіка). Цьогорічну зустріч генеральних секретарів Конференції європейських Комісій «Справедливість і мир», до складу який входить і українська Комісія, приймав відомий у минулому дисидент – Владика Вацлав Мали, президент чеської Комісії «Справедливість і мир». Це перша зустріч генеральних секретарів під головуванням обраної минулого вересня француської президії Конференції на чолі з Архиєпископом Лілю Жераром Дефуа. Одна з причин проведення цієї зустрічі у Празі – головування Чеської Республіки в Європейському Союзі у першій половині 2009 року. Учасники зустрічі мали змогу дізнатися про чеський досвід трансформації суспільства протягом останніх 20 років. У перший день приїзду відбувся круглий стіл: «Двадцять років після падіння стіни. П’ять років членства в Європейському Союзі. Якої солідарності потребує Чехія сьогодні?». У дискусії взяли участь Мар’ян Гашек, депутат Міністерства праці та соціальної відносин у Чеській Республіці, Мартін Купка, голова Відділу інвестиційних досліджень банку CSOB, Марек Бенда, голова Конституційного комітету, а також Ян Сокол, всесвітньовідомий філософ та інтелектуал, які розповіли гостям про економічний, політичний, соціальний та культурний аспект трансформації чеського суспільства. Поряд з дискусіями та обговореннями на пленарних засіданнях, учасники зустрілися з Міланом Хорватом, координатором ромських відносин у Центральній Чехії та відвідали ромську спільноту у Міловіцах та Лисі над Лабем, де мали змогу зустрітися та поспілкуватися з ромськими сім’ями. Візит мав на меті показати спроби Чеської Республіки інтегрувати цю групу у суспільство. На три роки свого президентства у Конференції (2008-2011) представники французької Комісії вибрали загальну тему: «Побудова нової солідарності у Європі». Ця тема стала особливо доречною у час, коли фінансова криза вражає всі країни Європи. Своєю роботою Конференція європейських Комісій «Справедливість і мир» сприятиме утвердженню економіки, яка будується на справедливості та рівній повазі до всіх громадян і спільного добра. Під час зустрічі у Празі обговорювалася також стратегія нової спільної акції Конференції – протидії торгівлі людьми. Ця акція розпочне свою роботу після оприлюднення декларації «Працюймо разом, щоб зупинити торгівлю людьми», яку було прийнято під час Генеральної асамблеї Конференції у вересні минулого року. У рамках цієї акції, зокрема, у травні в Україні відбудеться програма-діалог «Протидія торгівлі людьми – вивчити причини та наслідки трудової міграції з України» з постраждалими від торгівлі людьми та їхніми сім’ями. Ця програма буде здійснюватися у тісній співпраці Комісії «Справедливість і мир» УГКЦ та організацій, основна діяльність яких пов’язана з роботою з у цій сфері.  

Для Департаменту інформації УГКЦ повідомила Анна Окіс,
секретар Комісії «Справедливість і мир» УГКЦ

За додатковою інформацією прохання звертатися: Комісія «Справедливість і мир» УГКЦ
пл. св. Юра, 5, Львів 79000
тел. (032) 243 78 92
ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на свято Вознесіння Господнього11 червня

У це свято розпочинається десять днів очікування приходу Святого Духа, силою якого здійснюватиметься проповідь, місія, спасенна дія Бога...

МЕДІА
Prev Next