АКТУАЛЬНО

У приміщенні Конференції Католицьких Єпископів Угорщини говорили про душпастирство українців

П'ятниця, 08 червня 2018, 13:39
5 червня у приміщенні Конференції Католицьких Єпископів Угорщини в Будапешті відбулася робоча зустріч, на якій обговорювалися питання душпастирства українців греко-католиків в Угорщині та будівництва української греко-католицької церкви в Будапешті.

У зустрічі взяли участь: владика Філіп Кочіш, Митрополит Угорської греко-католицької митрополії в Угорщині, отець Дам’ян Габорій, священик для українців в Угорщині, отець  Йоцко Шандор, вікарій Будапешта та священник для угорських греко-католиків в Англії, та п. Олег Турик, заступник голови Товариства української культури в Угорщині, депутат Державного самоврядування українців в Угорщині.

На зустрічі було проаналізовано душпастирство українців в Угорщині протягом останніх двох років. Сторони також обговорили виклики, які постають перед українськими громадами в Угорщині, та перспективи розвитку.

Угорська католицька ієрархія запевнила українську громаду в Угорщині у своїй підтримці.

Цього року в жовтні українська греко-католицька громада Будапешта святкуватиме своє десятиріччя.

Довідка:

3 жовтня 2008 року для українців греко-католиків була відправлена перша Служба в угорському греко-католицькому храмі Святого Флоріана в Будапешті, що на площі Тараса Шевченка. Літургію очолив тодішній Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар, секретар Синоду УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) та теперішній Митрополит Угорської Греко-Католицької Церкви владика Філіп Кочіш.

Сьогодні душпастирство українців в Угорщині здійснюється під опікою Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині


ПУБЛІКАЦІЇ

Блаженніший Святослав на Папському Синоді мужньо і правдиво говорив про війну в Україні19 жовтня

Актом мужності та правди Євангелія було названо синодальну промову Глави і Отця Блаженнішого Святослава. Прямим текстом він говорить, що...

МЕДІА
Prev Next