АКТУАЛЬНО

У Приморську провели урочистості з нагоди освячення храму

Понеділок, 02 листопада 2020, 11:41
У неділю, 1 листопада 2020 року Божого, спільнота греко-католиків міста Приморська (Запорізька область) святкувала другу річницю посвячення парафіяльного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Святкування розпочалося Божественною Літургією, яку очолив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, у співслужінні з отцями Іваном Левицьким та Богданом Гелетою зі Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемтористи).

У вітальному слові архиєрей запропонував присутнім згадати про час, коли парафія лише розпочинала своє існування, адже перша Божественна Літургія була відслужена ще 2012 року.

«Святкуючи річницю посвячення храму, маємо чудову нагоду обернутися назад і побачити всі наші здобутки та всі втрати. Можемо впевнено сказати, що за цей час наша парафія зросла не лише кількісно, а й духовно. Мені, як єпископу, приємно бачити, що духовне життя на цій парафії є досить активним, люди тягнуться до Бога та прагнуть пізнати Його», - підкреслив владика Степан.

Єпископ також наголосив на важливості постійної опіки священників для життя християнської спільноти: «Вкрай важливим фактором у духовному житті та розвитку парафії є духовна пастирська опіка священнослужителів та богоспосвячених осіб, тому сьогодні особлива подяка нашим отцям редемтористам з монастиря святого Йосафата в місті Бердянську, отцю Юрієві Драпаку, під час служіння якого і було зведено цей храм, та сестрі Катерині Козаковій, яка постійно перебуває тут і гуртує навколо себе людей, катехизує та дбає за красу Божого Дому. Варто також згадати про внесок отця Петра Креніцького, стараннями якого було придбано будинок, у якому і розпочалося парафіяльне життя».

Разом із владикою Степаном до Приморська приїхала сестра Лукія Мурашко, новопризначена ігуменя монастиря Святих Петра і Павла в місті Запоріжжі, яка знайомиться з життям Церкви на Сході України. На святкуванні були присутні парафіяни храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, а також гості з парафії Різдва Пресвятої Богородиці в місті Бердянську та переселенці з міста Горлівки.

По завершенні Божественної Літургії парафіяни запросили єпископа та гостей на святковий обід до новозведеного катехитичного центру, будівництво якого ще триває. Під час гостини вірні мали нагоду поспілкуватися з владикою Степаном, отцями і сестрами та між собою в теплій родинній атмосфері.

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ


ПУБЛІКАЦІЇ

Padre bike, чи незвичайна відпустка звичайного священника22 червня

Вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з греко-католицьким священником із Саскатуну (Канада), військовим капеланом отцем Іваном Нагачевським....

МЕДІА
Prev Next