АКТУАЛЬНО

У режимі онлайн відбулася проща молодіжних спільнот до Старуні – рідного села блаженного священномученика Симеона Лукача

Вівторок, 23 червня 2020, 09:55
20-21 червня, в Старуні – рідному селі блаженного священномученика Симеона Лукача, на Богородчанщині, відбулася проща молодіжних спільнот Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Оскільки зараз все ще діють карантинні обмеження, зустріч відбувалася в режимі онлайн.

Розпочалося паломництво з нічних чувань у суботу, 20 червня. Їх очолив о. Василь Баглей із Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. На початку присутні в храмі та всі, хто єднався через онлайн-трансляцію, помолитися Вечірню. Опісля о. Василь Баглей виголосив науку, в якій роздумував над темою «Як християнину досягти успіху».

Після науки отець-парох Ярослав Середюк та о. Василь Баглей прочитали молитви на оздоровлення і благословили прочан мощами блаженного Симеона Лукача. Відтак усі помолилися Молебень до блаженного та вервицю до Пресвятої Богородиці. Завершився вечір Божественною Літургією.

Кульмінаційним моментом прощі стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку в неділю, 21 червня, очолив єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Степан Сус. Участь у спільній молитві взяли також запрошенні отці, зокрема, синкел у справах монашества Івано-Франківської архиєпархії, о. Йосафат Бойко, голова Комісії у справах молоді Івано-Франківської архиєпархії, о. Михайло Віхоть, в.о. ректора академії Івана Золотоустого, о. Василь Гоголь, віцеректор Івано-Франківської духовної семінарії, о. Андрій Чорненко, референт Пасторально-міграційного відділу УГКЦ,  о. Віталій Храбатин та прессекретар Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ о. Володимир Лукашевський.

Звертаючись до вірних під час проповіді, владика закликав кожного не боятися свідчити свою християнську віру серед людей, яких зустрічаємо. «Покликання кожного з нас є свідчити Бога в нашому житті. Ми називаємо себе християнами, бо це є зміст нашого життя. Бути християнином означає щодня, двадцять чотири години на добу, жити християнським життям. Це означає, що наша поведінка, наші слова та думки мають бути християнськими», – наголосив владика Степан.

На завершення Літургії о. Ярослав подякував владиці Степану за візит, молитву і благословення. На знак вдячності та добру пам’ять про Старуню отець-парох подарував владиці ікону блаженного Симеона.

Окрім того, о. Ярослав розповів, що у селі вже споруджують хресну дорогу, та просив владику Степана благословити цей добрий намір.

Завершилася проща молодіжних спільнот Івано-Франківської архиєпархії молитвою за всіх медичних працівників, за батьків та за Україну. Перебуваючи в Старуні, владика Степан Сус також відвідав Музей блаженного Симеона Лукача.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.if.ua


ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next