АКТУАЛЬНО

У Римі молилися за упокій душі Блаженнішого Любомира

П'ятниця, 02 червня 2017, 18:05
Cьогодні вранці в прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, кардинальському осідку новопереставленого Блаженнішого Любомира, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія та Панахида за упокій його душі.

Божественну Літургію очолив владика Циріл Василь, Секретар Конгрегації Східних Церков. Із ним співслужили владика Діонісій, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії, і владика Іриней, Канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре. Разом з архиєреями за новопреставленого молилися кілька десятків священиків, монашество, студенти папських навчальних закладів, українські мігранти та паломники собору. На богослужінні також була Тетяна Іжевська, Посол України при Апостольській Столиці.

У своїй проповіді владика Циріл поділився особистими спогадами про Блаженнішого Любомира: він розповів про досвід своїх духовних реколекцій, які провадив ієромонах Любомир Гузар для студентів Української папської колегії святого Йосафата. «Його духовне слово мало великий вплив на тих, хто його слухав і з ним зустрічався. Навіть тоді, коли Блаженніший Любомир цілковито втратив зір, його духовний зір неначе став ще яснішим. Втративши здатність читати і писати, він здобув великий дар духовного слова».

Архиєрей зазначив, що саме тоді, коли він вже більше не виконував свого уряду, його постать випромінювала всю глибину його духовності. «Віримо, що втрату фізичної здатності бачити сьогодні Господь компенсує йому вічним богоспогляданням».

Після богослужіння о. Марко Семеген, ректор собору, подякував усім за спільну молитву та зачитав уривок із листа Ініціативної групи «Першого грудня» про постать Блаженнішого Любомира.

Додамо, що новопреставлений Блаженніший Любомир також здійснював своє служіння в соборі Святої Софії в Римі та обрав собі його як кардинальський осідок.

 

Прес-служба товариства «Свята Софія»

ПУБЛІКАЦІЇ

Українці Італії помоляться за жертв Голодомору в головному соборі Неаполя та зможуть приступити до мощів св. Януарія 14 листопада

Наближаються холодні листопадові дні, в які ми, українці, спогадуємо і вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Цими...

МЕДІА
Prev Next