АКТУАЛЬНО

У Римі презентували книжку про блаженного Микиту Будку

Четвер, 19 березня 2015, 15:37
18 березня в екуменічному центрі неподалік Ватикану відбулася презентація книги о. Атанасія Маквея про блаженного священномученика Микиту Будку. На презентації був також Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ.

«Божий мученик. Свідок історії – блаженний Микита Будка, перший український католицький єпископ в Канаді» – назва книжки авторства о. д-ра Атанасія Маквея, українського церковного історика, що працює в архівах Ватикану над дослідженнями української історії кінця XIX першої половини XX століття.

Окрім автора, презентували видання: владика Борис, Єпарх єпархії Святого Володимира Великого в Парижі та Президент УКУ, о. Джеймс Маккен, ректор Папського орієнтального інституту, доктор Жан-Пауло Ріготті, архівіст Конгрегації Східних Церков.

«Блаженний Микита Будка, будучи великим патріотом своєї Батьківщини, цілковито присвятив себе служінню вірним нашої Церкви на поселенні в Канаді. Його призначення для служіння в Канаді має надзвичайно важливе історичне значення – це було перше призначення ієрарха Східної Католицької Церкви з повною юрисдикцією поза межами старого греко-романського світу», – зазначив автор, звертаючись до присутніх на презентації.

На превеликий жаль, за словами автора, дослідження постаті владики Микити Будки залишається поза увагою істориків, хоча «з його постаттю розпочинається нова ера в історії еміграції українського народу. Особиста біографія блаженного Будки, а саме її канадський період – це приклад збереження ідентичності українського народу на поселеннях».

У презентації також взяли участь: владика Гліб, Єпарх єпархії Пресвятої родини у Лондоні, владика Іриней, Канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, Тетяна Іжевська, посол України при Апостольській Столиці.

Додамо, що видання вийшло у світ 2014 року завдяки підтримці Едмонтської єпархії УГКЦ та Інституту східних християнських студій імені митрополита Андрея Шептицького.

 

Прес-служба товариства «Свята Софія»

ПУБЛІКАЦІЇ

«Такі збірки є виявами братерської християнської любові та єднання», — владика Андрій Рабій про допомогу постраждалим від паводків07 липня

Впродовж останніх кількох тижнів кожного із нас зворушують кадри із Західної України, де місцеві мешканці боряться із негодою паводків....

МЕДІА
Prev Next