У с. Биличі на Старосамбірщині відбулася перша єпархіальна проща для учасників військових дій
Понеділок, 22 червня 2015, 12:00 20 червня на Старосамбірщині, у відпустовому місці Самбірсько-Дрогобицької єпархії с. Биличі, відбулася перша єпархіальна проща для учасників військових дій, їхніх родин, капеланів, волонтерів.


-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Господи, хіба б їх жертва не була марною», – владика Григорій Комар під час віча-реквієму в Дрогобицькій духовній семінарії
- У Дрогобицькій духовній семінарій презентували шостий випуск «Наукових записок»
- На Львівщині греко-католики вже декілька років моляться просто неба перед зачиненим храмом
Паломників привітав о. Володимир Нестер, організатор прощі, адміністратор храму Покрови Пресвятої Богородиці, де перебуває чудотворний образ Билицької Матері Божої.
Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Григорій, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. «Усі ми, без винятку, прийшли сюди, щоби просити Господа і Його Пречисту Матір про те, щоб у наших серцях, в нашій Україні і поміж нами був Господній мир, Божа ласка, благословення і добро», – з такими словами надії і сподівання звернувся до учасників прощі владика Григорій.
У контексті свята Співстраждання Пресвятої Богородиці, яка першою показала ціну терпіння, єпископ звернув увагу на те, що й наші людські страждання та сльози мають величезну вартість перед Богом. «Ті смерті, ті рани є скарбом нашого народу. Не ті мільярди, які уряд звідкись зичить, не ті блиски, ті шики, але ті сльози, ті рани, ті терпніння – вони є скарбом нашого народу. Ці рани, ці терпіння є співстражданням із Христом».
Владика наголосив на тому, що передусім усі ми потребуємо зцілення тих наших глибоких ран. «Нехай Бог зцілить нас усіх, нехай витре з нашої пам'яті, з нашої душі і серця всяку скверну, всяку ненависть. Кожна війна є для того, щоби прийшов справедливий мир», – зазначив владика. На його переконання, щоб одержати мир на Сході, «треба перемогти війну, битву з гріхом усередині себе, щоби Божий мир прийшов до всіх нас».
Після Богослужіння єпископ подякував організаторам та співорганізаторам прощі. Висловив також вдячність присутнім священикам, волонтерам, військовим капеланам, які, за його словами, були з нашими хлопцями в найскрутніші моменти їхнього життя.
Продовжуючи тему, владика Григорій повідомив про ініціативу Синоду Єпископів щодо молитви за бійців на Сході. За його словами, кожна конкретна родина може своєю молитвою підтримувати одного українського воїна. Його ім’я може бути невідомим для тих, хто молиться за нього, але дуже важливо те, щоби боєць знав імена людей, котрі щодня предстоять за нього перед Богом. Щоб долучитися до цієї ініціативи, потрібно звернутися до пароха свого храму з бажанням взяти молитовну участь у житті одного бійця.
«Якщо ми виграємо цю духовну битву, то виграємо тоді й цю війну. Сьогоднішня наша Літургія – це була дуже сильна духовна битва. Надіємося, що Господь нам зарахує це як перемогу. Однак таких битв має бути ще дуже багато, щоби ми могли здобути цю остаточну перемогу, до якої так прагнемо, за яку так молимося», – підсумував владика Григорій.
Відтак нагородив грамотою від владики Ярослава (Приріза) п. Івана Добромильського за гідне мирянське служіння та жертовність для добра і потреб воїнів української армії.
Біля хреста відбулася Панахида за воїнів та волонтерів, котрі загинули на війні. Після освячення води присутні послухали концерт та почастувалися смачним козацьким кулішем. По обіді сім’ї загиблих зустрілися зі священиками.
Учасники паломництва висловили побажання, щоб така проща за військових та їхні родини на свято Співстраждання Пресвятої Богородиці стала щорічною традиційною молитвою.
Організатори прощі: Самбірсько-Дрогобицька єпархія, ГО «Майдан» Старосамбірщини, ГО «Самооборона» Самбірщини, ГО «Автомайдан» м. Самбора, ГО «Майдан» Турківщини.
Як зазначив в інтерв'ю воїн із позивним «Скиба», молитовна опіка капеланів – це надзвичайна підтримка для українських вояків.
Комісія у справах мирян Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- «Творіть священничу спільноту на чолі з владикою, будуйте спільноту екзархату», – Блаженніший Святослав до священників у Німеччині і Скандинавії20 квітня
- Глава УГКЦ у Мюнхені зустрівся з проводом «Рідної школи» і поспілкувався зі священниками екзархату20 квітня
- Владика Петро Лоза провів одноденні реколекції у дитячому садочку імені Кирила Селецького 20 квітня
- На Свято-Юрській горі обговорили співпрацю з медиками Львова 20 квітня
- Рада Церков Львова надала рекомендації щодо святкування Вербної неділі та Великодня20 квітня

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня
Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...
-
В Івано-Франківську вперше провели загальноміську Хресну дорогу онлайн
-
«Візьмімо наші хрести-терпіння та будьмо разом з Ісусом», - митрополит Василій на Хресній дорозі у Тернополі
-
«Приходять люди з Криму, Сходу та Центру України і є потреба мати священника в Рейк’явіку», – канцлер Апостольського екзархату для українців у Німеччині та країнах Скандинавії
-
«Основне завдання Церкви – молитися та навчати молитися», – Папа Франциск
-
Блаженніший Святослав на похороні своєї мами Віри: «Хочу, щоб мій біль перетворився на проповідь християнської віри у воскреслого Христа»
-
«У сповідальниці священник є інструментом Божої ласки», – о. Тарас Валах
-
«Ми щасливі, бо є свідками не того, як церкви руйнують, а як будують», – владика Богдан Дзюрах про спорудження Патріаршого собору
-
Чи можна сповідатися онлайн? Відповідає протоієрей Тарас Валах
-
Отець Орест Фредина: «Якщо ми віримо в Ісуса Христа, то не маємо носити жалобу за покійними»
-
«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»
-
Лариса Ґаладза, Мирослав Маринович, Андрій Гундер, с. Теодора Шулак, Тарас Тополя та Ігор Козловський про своє бачення майбутнього УГКЦ
-
Знакові події в УГКЦ за останні десять років
-
Піст і наші екозвички із деканатом душпастирських справ УКУ
-
Глава УГКЦ про нове бачення Церкви: «Ми мусимо зійти зі своїх п’єдесталів і обмити людські рани»
-
Блаженніший Святослав розповів, хто з попередників мав на нього найбільший вплив, і звернувся до вірних з особистим проханням