АКТУАЛЬНО

У с. Биличі на Старосамбірщині відбулася перша єпархіальна проща для учасників військових дій

Понеділок, 22 червня 2015, 12:00
20 червня на Старосамбірщині, у відпустовому місці Самбірсько-Дрогобицької єпархії с. Биличі, відбулася перша єпархіальна проща для учасників військових дій, їхніх родин, капеланів, волонтерів.

Паломників привітав о. Володимир Нестер, організатор прощі, адміністратор храму Покрови Пресвятої Богородиці, де перебуває чудотворний образ Билицької Матері Божої.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Григорій, Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. «Усі ми, без винятку, прийшли сюди, щоби просити Господа і Його Пречисту Матір про те, щоб у наших серцях, в нашій Україні і поміж нами був Господній мир, Божа ласка, благословення і добро», – з такими словами надії і сподівання звернувся до учасників прощі владика Григорій.

У контексті свята Співстраждання Пресвятої Богородиці, яка першою показала ціну терпіння, єпископ звернув увагу на те, що й наші людські страждання та сльози мають величезну вартість перед Богом. «Ті смерті, ті рани є скарбом нашого народу. Не ті мільярди, які уряд звідкись зичить, не ті блиски, ті шики, але ті сльози, ті рани, ті терпніння – вони є скарбом нашого народу. Ці рани, ці терпіння є співстражданням із Христом».

Владика наголосив на тому, що передусім усі ми потребуємо зцілення тих наших глибоких ран. «Нехай Бог зцілить нас усіх, нехай витре з нашої пам'яті, з нашої душі і серця всяку скверну, всяку ненависть. Кожна війна є для того, щоби прийшов справедливий мир», – зазначив владика. На його переконання, щоб одержати мир на Сході, «треба перемогти війну, битву з гріхом усередині себе, щоби Божий мир прийшов до всіх нас».

Після Богослужіння єпископ подякував організаторам та співорганізаторам прощі. Висловив також вдячність присутнім священикам, волонтерам, військовим капеланам, які, за його словами, були з нашими хлопцями в найскрутніші моменти їхнього життя.

Продовжуючи тему, владика Григорій повідомив про ініціативу Синоду Єпископів щодо молитви за бійців на Сході. За його словами, кожна конкретна родина може своєю молитвою підтримувати одного українського воїна. Його ім’я може бути невідомим для тих, хто молиться за нього, але дуже важливо те, щоби боєць знав імена людей, котрі щодня предстоять за нього перед Богом. Щоб долучитися до цієї ініціативи, потрібно звернутися до пароха свого храму з бажанням взяти молитовну участь у житті одного бійця.

«Якщо ми виграємо цю духовну битву, то виграємо тоді й цю війну. Сьогоднішня наша Літургія – це була дуже сильна духовна битва. Надіємося, що Господь нам зарахує це як перемогу. Однак таких битв має бути ще дуже багато, щоби ми могли здобути цю остаточну перемогу, до якої так прагнемо, за яку так молимося», – підсумував владика Григорій.

Відтак нагородив грамотою від владики Ярослава (Приріза) п. Івана Добромильського за гідне мирянське служіння та жертовність для добра і потреб воїнів української армії.

Біля хреста відбулася Панахида за воїнів та волонтерів, котрі загинули на війні. Після освячення води присутні послухали концерт та почастувалися смачним козацьким кулішем. По обіді сім’ї загиблих зустрілися зі священиками.

Учасники паломництва висловили побажання, щоб така проща за військових та їхні родини на свято Співстраждання Пресвятої Богородиці стала щорічною традиційною молитвою.

Організатори прощі: Самбірсько-Дрогобицька єпархія, ГО «Майдан» Старосамбірщини, ГО «Самооборона» Самбірщини, ГО «Автомайдан» м. Самбора, ГО «Майдан» Турківщини.

Як зазначив в інтерв'ю воїн із позивним «Скиба», молитовна опіка капеланів – це надзвичайна підтримка для українських вояків.

Комісія у справах мирян Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ПУБЛІКАЦІЇ

Проповідь Блаженнішого Святослава на інтронізації екзарха Німеччини та країн Скандинавії владики Богдана Дзюраха19 квітня

Бути християнином, приймати хрещення Христове означає бути готовим послужити. Причащатися Його Тіла і Крові означає мати силу здійснити це...

МЕДІА
Prev Next