АКТУАЛЬНО

У Самборі відбудеться прем’єрне виконання Акафісту до Самбірської чудотворної ікони Божої Матері

Середа, 27 березня 2019, 10:54
У неділю, 31 березня 2019 року, у церкві Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора відбудеться прем’єрне виконання Акафісту до Самбірської чудотворної ікони Божої Матері.

Служитиме акафіст Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар у супроводі відомого ансамблю «A cappella Leopolis». Солісти: Квітослава Трояновська (мецо-сопрано), Володимир Гадзало (тенор), Тарас Грудовий (баритон), Олексій Кувітанов (баритон), Сергій Немерко (бас). Мистецький керівник та диригент – Людмила Капустіна.

«Написання Акафіста до Самбірської ікони Божої Матері відбувалося у два етапи: перший етап розпочався після ідентифікації ікони як оригіналу, коли після реставрації чудотворний образ, серед інших місць, було привезено до Львівської духовної семінарії Святого Духа. Завершився цей етап публікацією прототипу акафіста в «Молитовнику прочанина», який видали у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії з нагоди Ювілейного 2000 року. На другому етапі відбулася гармонізація структури та змісту акафіста: серед іншого, були подекуди додані вступи до ікосів і кондаків, щоб утворити типовий для акафістів акростих», – розповідає автор тексту о. Назарій Заторський.

Після написання тексту наступним кроком стало написання музики, за яку взявся композитор Остап Мануляк. Вивчивши музичну традицію цього регіону на підставі Самбірського ірмологіону XVII ст. та звертаючись до характерних  для української барокової духовної музики мажоро-мінорних зіставлень, він відтворив у музиці широкий драматичний спектр емоцій, закладених у молитовному тексті – від просвітленого спокою до драматичних благань про допомогу у скрутні хвилини життя.

Автор тексту – о. Назарій Заторський, музика – львівського композитора Остапа Мануляка. Проект реалізований у серії «Духовна музика України» Фундації «Андрей». Організатори запрошують усіх охочих на спільну молитву в неділю (початок о 17:00).

 

Західне бюро «Живого ТБ»
за матеріалами прес-служби Фундації «Андрей»


ПУБЛІКАЦІЇ

Митрополит Борис Ґудзяк: Пророче служіння наших шкіл24 вересня

У зв’язку із тотальним закриттям католицьких шкіл у Сполучених Штатах Америки архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис...

МЕДІА
Prev Next