АКТУАЛЬНО

У Самборі відзначили ювілеї перемишльського єпископа Івана Снігурського та о. Івана Могильницького

Четвер, 03 січня 2019, 13:56
У Самборі відзначили двохсотріччя хіротонії перемишльського єпископа Івана Снігурського та двісті сорокову річницю від дня народження о. Івана Могильницького.

Ювілейні урочистості розпочалися у музеї Леся Курбаса 2 січня 2019 року sз відкриття виставки, присвяченої єпископу Івану Снігурському.

Завідувач музею Любов Тепла у своєму слові наголосила, що сьогодні ми вшановуємо пам'ять славних земляків видатних постатей нашої історії. Проведення заходу благословив о Володимир Коркуна. Автор виставки Степан Павлішак ознайомив присутніх з матеріалами експозиції.

Опісля у приміщенні ЦРБ відбулася презентація буклетів, присвячених о. Івану Могильницькому та владиці Івану Снігурському.

Вчитель історії з Берестян Роман Яджак розповів про єпископську діяльність владики Снігурського. На важливих моментах австрійського періоду життя єпископа Снігурського зупинився Степан Павлішак та представив буклет.

Три буклети, присвячених о. Івану Могильницькому презентували співавтори: завідувач музею о. І.Могильницького у с. Міженець Ірина Лапицька та доктор історичних наук професор Михайло Кріль. У своєму виступі пан Михайло охарактеризував середовище, d якому довелося працювати Снігурському і Могильницькому та наголосив, що вони були передвісниками «Руської Трійці».

Завершилися урочистості мистецькою програмою за участі місцевих аматорів.

 

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www.sde.org.ua

 


ПУБЛІКАЦІЇ

Архиєпископ Борис Ґудзяк про перші 100 днів свого служіння: Близькість і єдність, які я досвідчив, перевищили усі мої сподівання14 жовтня

Перші місяці на посаді для політиків чи урядовців вважають визначальними, стрижневими. Відразу після обрання чи призначення, новачки...

МЕДІА
Prev Next