АКТУАЛЬНО

У Шевтонському монастирі відбувся семінар священників про захист вразливих осіб

Понеділок, 03 лютого 2020, 12:51
З 28 по 30 січня у Шевтонському монастирі в Бельгії відбувався семінар для священників Паризької єпархії святого Володимира Великого. У семінарі, окрім єпархіальної курії, взяли участь дев’ятнадцять священників, а також два семінаристи, що навчаються в Ліоні.

Основними гостями-промовцями першої зустрічі душпастирів єпархії був єпископ-помічник Стрийської єпархії владика Богдан Манишин та пані Мирослава Матвіївська, представниця Лондонської єпархії Пресвятої Родини.

Семінар розпочався з доповіді владики Богдана про адміністрування, катехизацію, себто передавання віри, та душпастирство родин як вияв єдності УГКЦ. Друга доповідь владики Богдана стосувалася ролі та відповіді Української Греко-Католицької Церкви на потреби воєнного часу. У своєму дискурсі єпископ заторкнув важливі теми, що стосуються душпастирювання і, що дуже важливо, допомоги та участі церковних осіб і структур у реабілітації воїнів, родин тих, хто воює, та й усіх тих, кого зачіпає війна.

З теми про роль УГКЦ у воєнний час розпочався другий день семінару, що був присвячений важливій темі захисту вразливих осіб. Пані Мирослава Матвіївська, координатор захисту вразливих осіб у Лондонській єпархії, у двох сесіях представила теоретичні та практичні аспекти захисту.

У першій частині пані Мирослава розповідала про захист вразливих осіб у церковному середовищі і відповіла на питання, чому це дуже важлива тема. Особливу увагу у цій частині доповіді зайняв канонічний контекст захисту та питання таємниці сповіді, яка в будь-якому випадку має бути дотриманою.

Друга частина доповіді про захист вразливих осіб стосувалася більш практичних речей. Йшлося про ідентифікацію насилля та вразливостей, про різні типи насилля та як на них відповідати, про ризики та їх оцінку, а також про просвітницьку діяльність та інформацію.

У четвер, 30 січня, семінар завершився Божественною Літургією та екскурсією у монастир Рошфор в очікуванні прибуття учасників єпархіальної конференції, що розпочалася після обіду та тривала до суботи, 1 лютого.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr


ПУБЛІКАЦІЇ

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів КГВА03 грудня

Постанови Вісімдесят шостої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, 27 листопада 2020 року Божого,...

МЕДІА
Prev Next